rynek nieruchomości na wynajem

Deweloper Archicom dołącza do grona najemców nieruchomości komercyjnej MidPoint71 we Wrocławiu

7842826ae968e61b51890b3a445ba5ea

Deweloper Archicom dołącza do grona najemców nieruchomości komercyjnej MidPoint71 we Wrocławiu.

W wyniku dynamicznego rozwoju firmy, Archicom podjął decyzję o wynajęciu nowej powierzchni biurowej, która będzie stanowić siedzibę firmy. Deweloper dołączył tym samym do grona najemców biurowca MidPoint71, zrealizowanego przez Echo Investment w biznesowym centrum Wrocławia.

Czternastokondygnacyjny budynek usytuowany przy ul. Powstańców Śląskich 9 oddano do użytku w pierwszym kwartale 2022 r. Inwestycja oferuje blisko 37 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a do jej najemców należą m.in. Pyszne.pl, PwC, CitySpace czy 3M Global Services, CCC. Wkrótce społeczność MidPoint71 powiększy się o pracowników Archicom.

Celem podjęcia strategicznej współpracy z Echo Investment była przede wszystkim maksymalizacja wspólnego potencjału naszej Grupy. Cieszę się, że poza przestrzenią do efektywnej wymiany doświadczeń i wiedzy, z której już dziś korzystają nasi klienci, synergia objęła również najem powierzchni biurowej. Chcemy stworzyć dla naszego zespołu miejsce wspierające realizację codziennych obowiązków, również w obliczu pracy w modelu hybrydowym. Z pewnością bliskość przystanków komunikacji miejskiej oraz dostęp do najważniejszych punktów handlowo-usługowych w najbliższym sąsiedztwie będą dla naszych pracowników istotnym atutem ­– mówi Waldemar Olbryk, Prezes Zarządu Archicom S.A.

Inwestycja zrealizowana przez Echo Investment, uzyskała certyfikację BREEAM Interim na poziomie Excellent. Potwierdza ona nie tylko wysoki komfort użytkowania budynku, dogodną lokalizację, innowacyjność obiektu, ale przede wszystkim wdrożenie proekologicznych rozwiązań sprawiających, że budynek jest przyjazny środowisku. Jest w związku z tym odpowiednim wyborem dla firm, które przykładają wagę do zrównoważonego rozwoju.

Aspekty zrównoważonego budownictwa odgrywają w naszych inwestycjach kluczową rolę. Nie inaczej było w przypadku MidPoint71, w którym zastosowaliśmy wiele proekologicznych rozwiązań. Wybierając odpowiednie materiały budowlane, ograniczając zużycie wody oraz energii, a także wdrażając politykę zarządzania odpadami, zminimalizowaliśmy jego wpływ na środowisko. Z Archicom połączyły nas wspólne wartości i wizja odpowiedzialnego budownictwa, dlatego też wierzę, że MidPoint71 to idealne miejsce na siedzibę dla naszego partnera. Nie mam wątpliwości, że projekt spełni oczekiwania wszystkich pracowników – mówi Katarzyna Kubicka, Dyrektor Regionalna ds. najmu w Echo Investment.

materiał prasowy


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora