Informacje dnia

Design nieruchomości: łódzka siedziba firmy Wella Company w stylowej i ponadczasowej odsłonie

fb9513f94b44346599e98a090af124a0

Eksperci Tétris opracowali projekt nowego biura firmy Wella Company w Łodzi i zajęli się jego realizacją. Projektanci postawili na mocne akcenty kolorystyczne oraz motyw przewodni nawiązujący do próbki farby – w efekcie powstała nowoczesna przestrzeń oddająca charakter organizacji.

Wella Company to firma znana z produkcji kosmetyków do pielęgnacji włosów. W jej portfolio znajdują się takie kultowe marki jak: Wella Professionals, Clairol, OPI, Nioxin i ghd. Całkiem niedawno w skali globalnej przeszła zmiany organizacyjne i postawiła na budowanie kultury startupowej, sprzyjającej kreatywnemu podejściu do biznesu. Na swoją drugą siedzibę w Polsce wybrała efektowny budynek Bramy Miasta w Łodzi. Kompleksowym przygotowaniem wnętrz w modelu Design and Build – czyli projektem i pracami fit-out – zajęła się firma Tétris. Zaledwie 9 tygodni wystarczyło na stworzenie stylowego, oddającego charakter organizacji biura o powierzchni niemal 1500 mkw.

W Bramie Miasta Wella Company otworzyła swoje Centrum Usług Wspólnych dla pracowników działów finansowych i HR oraz Centrum Doskonałości (CoE) IT – blisko 200 specjalistów z polski działa w swoich obszarach dla globalnych struktur. Firma prezentuje nowoczesne podejście do biznesu, w którym to kluczowa jest troska o społeczeństwo, planetę i produkty. Bazując na swojej 140-letniej historii tworzy obecnie środowisko startupowe, sprzyjające kreatywności i budowaniu niezależnych, pełnych pasji zespołów. Pracownicy są podstawą tej koncepcji, więc nowe biuro miało być przede wszystkim komfortowe i przyjazne dla nich.

Centrum Usług Wspólnych to dla nas bardzo istotny projekt, w ramach którego wychodzimy poza standardy i odświeżamy nasze struktury w skali globalnej. Zależy nam na stworzeniu nowej kultury organizacyjnej, która będzie sprzyjać nie tylko łamaniu konwencji, ale także kreowaniu nowych sposobów myślenia. Chcieliśmy, by łódzkie biuro odzwierciedlało tego ducha. By była to przestrzeń jednocześnie nowoczesna i ponadczasowa, neutralna i z charakterem. Mieliśmy świadomość, że może to być wyzwaniem dla projektantów. Co więcej sytuacja tak się ułożyła, że na projekt i wykończenie nie mieliśmy dużo czasu. Niemniej firma Tétris zorganizowała swoją pracę tak, że ten krótki czas na realizację nie stanowił dla niej problemu, a pomysł na design spełnił nasze oczekiwania.

Agata Kowalska-Pulit, SSC Director, Wella Company.

materiał prasowy