Z życia spółek

Cushman & Wakefield kontynuuje poszerzanie swojej oferty o kolejne elementy związane z ESG

katarzyna_lipka
Cushman & Wakefield kontynuuje poszerzanie swojej oferty o kolejne elementy związane z ESG.

Międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield kontynuuje poszerzanie swojej kompleksowej oferty o kolejne elementy związane ze zrównoważoną transformacją. W Polsce firma stworzyła właśnie Dział Doradztwa Strategicznego i ESG, na czele którego stanęła Katarzyna Lipka. Jednocześnie na stanowisko Dyrektorki Działu Badań i Analiz rynkowych awansowała Ewa Derlatka-Chilewicz.

Od początku roku w Cushman & Wakefield działa multidyscyplinarny zespół ESG Hub, obejmujący ekspertów z różnych linii biznesowych, koordynowany właśnie przez Katarzynę Lipkę we współpracy z Iloną Otoką, Starszą Konsultantką ESG. Zespół ESG Hub jest zaangażowany w świadczenie i rozwijanie portfela usług dla klientów Cushman & Wakefield, jednocześnie blisko współpracując z międzynarodową siecią specjalistów z obszaru Sustainability. Teraz dodatkowo firma dokonała zmian w strukturze, aby nowo wydzielone zespoły mogły skoncentrować się na swoich priorytetach biznesowych.

Nikt już dziś nie kwestionuje strategicznej roli ESG w modelach działania firm. Cały rynek nieruchomości jest natomiast w momencie głębokiej transformacji, bo działania legislacyjne związane ze zrównoważonym rozwojem wciąż trwają, a to wymaga szczególnej uważności, pogłębiania wiedzy i inteligentnego łączenia celów biznesowych z celami środowiskowymi czy społecznymi.  My w tych kwestiach także wspieramy naszych Klientów. Jednocześnie jako firma doradcza, nasze rekomendacje w dużym stopniu budujemy na rzetelnej i wielowymiarowej analizie danych rynkowych. Stąd decyzja o podzieleniu dotychczasowego działu doradztwa strategicznego i analiz rynkowych oraz powierzenia kierowania nowo powstałymi zespołami dwóm ekspertkom – Katarzynie Lipce i Ewie Derlatce-Chilewicz – mówi Krzysztof Misiak, Dyrektor Zarządzający Cushman & Wakefield w Polsce.

Katarzyna Lipka, dotychczas kierująca Działem Doradztwa i Analiz Rynkowych, a także stojąca na czele ESG Hub w Cushman & Wakefield, ma ponad 17-letnie doświadczenie w tych obszarach, między innymi w zakresie analiz najlepszego sposobu zagospodarowania nieruchomości i strategiach repozycjonowania oraz zmiany funkcji. Oprócz wymienionych obszarów, teraz jej działania skoncentrowane są również na budowie zintegrowanych strategii uwzględniających cele zrównoważonego rozwoju i proponowaniu klientom rozwiązań i narzędzi wspierających ich realizację.

Źródło: Cushman & Wakefield.