rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Cromwell Property Group sfinalizował sprzedaż sześciu nieruchomości handlowych

CH Janki
Cromwell Property Group sfinalizował sprzedaż sześciu nieruchomości handlowych, w tym CH Janki. Nabywcą jest czeski fundusz inwestycyjny, który chce rozszerzyć swoje portfolio nieruchomości komercyjnych w Polsce. Przy transakcji doradzał BNP Paribas Real Estate Poland. 

Transakcja sprzedaży obejmowała portfolio sześciu dużych centrów handlowych zlokalizowanych pod Warszawą (CH Janki) oraz w miastach wojewódzkich: CH Korona (Wrocław), CH Kometa (Toruń), CH Tulipan (Łódź), CH Ster (Szczecin) oraz CH Rondo (Bydgoszcz).
Łączna liczba sprzedanej nowoczesnej powierzchni handlowej to ponad 220 tys. m kw. Nieruchomości zmienią właściciela za kwotę €285 M.

Do tej pory centra należały do Cromwell Property Group – inwestora na rynku nieruchomości i zarządzającego funduszami, prowadzącego działalność na trzech kontynentach i posiadającego globalną bazę inwestorów. Na dzień 31 grudnia 2023 roku firma w Europie zarządzała aktywami wartymi 3,9 mld euro, obejmujących ponad 165 aktywów i 1560 najemców.

Nabywcą centrów handlowych został czeski fundusz inwestycyjny, który w swoim portfolio posiada już tego typu obiekty w Czechach. W ramach obranej strategii, firma ukierunkowała się na rynek polski, ze względu na dobre warunki do inwestycji w segmencie nieruchomości handlowych. Nabywca zwrócił uwagę na ugruntowaną pozycję, dostępność lokalizacyjną oraz wysokie wyniki centrów.

Podczas transakcji sprzedaży Cromwell Property Group było reprezentowane przez BNP Paribas Real Estate Poland.

Zauważamy, że w ostatnich kwartałach zainteresowanie zagranicznych inwestorów skupia się głównie na aktywach z sektora parków handlowych. Tym bardziej warto odnotować znaczenie dużej transakcji, aż sześciu wiodących i bardzo dobrze prosperujących w swoich kategoriach i lokalizacjach, większych centrów handlowych. Cieszymy się, że mogliśmy aktywnie wspierać ten złożony proces sprzedaży. To dobra decyzja inwestycyjna, dlatego gratulujemy sukcesu obu stronom. Pozyskanie inwestora z regionu CEE bardzo dobrze rokuje dla polskiego rynku inwestycyjnego i potwierdza trend napływu kapitału z tej części Europy. – mówi Mateusz Skubiszewski, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych, BNP Paribas Real Estate Poland.

Źródło: BNP Paribas Real Estate Poland. 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora