Architektura i design

CPI rewolucjonizuje własną przestrzeń biurową – przestrzenie open-space zastąpią komfortowe gabinety

WFC_fot
CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych

w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zmienia koncepcję organizacji pracy biurowej. Przeprowadzka do nowego biura oznacza koniec pracy w open space na rzecz komfortowej i bezpiecznej przestrzeni gabinetowej.

Od maja br. CPIPG rozpoczął pracę w nowym biurze, które mieści się na 9. piętrze należącego do portfolio grupy biurowca Warsaw Financial Center. Decyzja o zmianie siedziby to efekt wdrożenia nowej koncepcji organizacji pracy, opartej na pełnym poczuciu bezpieczeństwa oraz komforcie pracowników.

Na niemal 800 mkw ulokowały się: Dział Leasingu, Dział Prawny, Dział Techniczny oraz Dział Marketingu i PR. Przestrzeń została zaaranżowana, tak by zapewnić wszystkim odpowiedni dystans społeczny oraz wygodę komunikacyjną. Na osi północ – południe znajdują się maksymalnie dwuosobowe, doskonale doświetlone pokoje biurowe, z recepcją w centralnym punkcie. Do dyspozycji zespołu są 4 sale konferencyjne, łatwo dostępne print roomy, kuchnia oraz dodatkowy aneks kuchenny, ułatwiający serwis gości podczas spotkań. Standard budynku oferuje najwyższej klasy rozwiązania w zakresie wentylacji.

„Coraz więcej naszych pracowników deklaruje chęć stałej pracy w biurze. W tej chwili już 80% zespołu korzysta z pracy stacjonarnej. Przy organizacji nowej siedziby naszym naczelnym założeniem było absolutne odejście od open space, jako przestrzeni nie służącej efektywnej pracy, a w aktualnej sytuacji – nie mogącej zagwarantować pełnego bezpieczeństwa. Nasi pracownicy mają teraz do dyspozycji nie tylko jedno- i dwuosobowe pokoje, ale również znacznie większą i funkcjonalną przestrzeń ze wszystkimi udogodnieniami, służącymi bezpiecznej i komfortowej pracy.” – komentuje Marta Gąska, HR Manager CPIPG Polska.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w ciągu ostatniego roku zespół CPIPG został rozbudowany o ponad 80 pracowników wszystkich działów. Jest to wynik konsekwentnej realizacji ogłoszonej jesienią 2019r. strategii inwestycyjnej na rynku polskim. CPIPG w Polsce w ciągu półtora roku nie tylko stał się liderem na warszawskim rynku nieruchomości biurowych pod względem GLA – 14 biurowców o łącznej powierzchni przekraczającej 314 tys. mkw, ale również samodzielnym zarządcą wszystkich posiadanych nieruchomości.
Dzięki relokacji cały zespół CPIPG w jednym budynku. Na 24 piętrze WFC mieszczą się biura Działu Finansów oraz Działu Property Accounting.

Źródło: CPI Property Group (CPIPG).