rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Colliers przejmuje w zarządzanie nieruchomości komercyjne Łużycka Office Park i Łużycka Plus

Łużycka Office Park_1 (1)
Colliers przejmuje w zarządzanie nieruchomości komercyjne Łużycka Office Park i Łużycka Plus, które zlokalizowane są w Gdyni.

Colliers bierze pod skrzydła kolejne obiekty biurowe należące do spółki joint venture funduszu Investika realitní fond i Bud Holdings. Chodzi o nieruchomości komercyjne Łużycka Office Park i sąsiadujący z nim Łużycka Plus, zlokalizowane w Gdyni. Tym samym w Trójmieście pod opiekę zarządców Colliers trafiło już sześć projektów biurowych. Dodatkowo eksperci z regionalnego biura firmy będą odpowiedzialni za wsparcie właściciela w komercjalizacji nieruchomości.
Łużycka Office Park to zespół pięciu budynków ulokowanych przy ulicy Łużyckiej w Gdyni, o powierzchni biurowej 22 500 mkw.

Coraz więcej zagranicznych firm inwestuje w nieruchomości biurowe w Polsce, w tym na rynku trójmiejskim. Tylko w pierwszej połowie 2022 roku Trójmiasto plasowało się na drugim miejscu pod względem przyrostu nowej podaży i było trzecim rynkiem regionalnym w Polsce, który przekroczył 1 milion metrów kwadratowych oferowanej powierzchni biurowej. Atrakcyjna lokalizacja w sercu Europy Środkowo-Wschodniej, dostępność wykwalifikowanej kadry pracowniczej, wysoki standard budynków i zastosowanie w nich „zielonych” rozwiązań to czynniki, które zwracają uwagę inwestorów. Polska jest zresztą liderem w regionie CEE, jeśli chodzi o zrównoważone rozwiązania wykorzystywane w nieruchomościach komercyjnych i uzyskane certyfikaty – mówi Agnieszka Krzekotowska, Senior Partner, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora