rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Certyfikat BREEAM na poziomie Excellent dla Hampton by Hilton w łódzkiej nieruchomości Hi Piotrkowska

fdgBudynek hotelu Hampton by Hilton, wchodzący w skład kompleksu Hi Piotrkowska, uzyskał certyfikat Breeam in Use na poziomie Excellent.

Uzyskana certyfikacja ma status In-Use, a zatem w pełni potwierdza poziom odpowiedzialności ekologicznej obiektu, określony w projekcie i wstępnych prognozach.
Nieruchomość komercyjna, w której znajduje się hotel, łączą funkcje biurowe i handlowe w ścisłym centrum Łodzi. Zarządcą Hi Piotrkowska jest Master Management Group. Z kolei doradcą w procesie certyfikacji była specjalizująca się w zielonym budownictwie i certyfikacjach ekologicznych spółka JWA.

– Uzyskana certyfikacja jest ważnym elementem naszej polityki zrównoważonego rozwoju, którą konsekwentnie realizujemy w całym portfolio obiektów wielu formatów, zarządzanych przez Master Management Group w Polsce. Hi Piotrkowska to flagowy kompleks mixed-use na mapie Łodzi. Obok walorów funkcjonalnych, estetycznych i biznesowych równie istotne jest jego funkcjonowanie z najwyższym poszanowaniem dla zasad dotyczących ekologii i minimalizowania negatywnego wpływu na otoczenie, a także komfortu i rozwoju lokalnych społeczności oraz dobrego funkcjonowania w tkance miejskiej – mówi Justyna Drużyńska, Director of Office Operations w Master Management Group.

– Inwestycja reprezentuje wysoki poziom odpowiedzialności środowiskowej, co należy uznać za dużą zasługę firmy zarządzającej i biura architektonicznego PRC Architekci, autora projektu zarówno budynku, jaki wnętrz hotelu – mówi Sylwia Bieda, Green Building Specialist z JWA. Wspólnie określiliśmy rekomendacje, które pozwoliły osiągnąć jeszcze wyższy wynik certyfikacji. Wciąż czeka nas etap BREEAM IN-USE Part. 2, o który można się starać po 12 miesiącach użytkowania. On pozwala skupić się na dogłębnej analizie zużyć mediów i wyznacza cele w zakresie obniżenia zużyć energii wody oraz efektywności podejmowanych działań. Pełna certyfikacja, którą prowadzimy dla Master Management Group jest przykładem postępowania zaangażowanego i odpowiedzialnego inwestora, który stawia sobie za cel wysoki poziom ekologii w swoich obiektach – podkreśla Sylwia Bieda.

Nieruchomość inwestycyjna Hi Piotrkowska to wielofunkcyjny kompleks mixed – use, który powstał w ścisłym centrum Łodzi. Inwestycję tworzą dwa budynki o łącznej powierzchni biurowej 21 tys. mkw. klasy A+ oraz 5 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora