Informacje dnia

Ceramika Paradyż stale opracowuje i wdraża rozwiązania przyjazne naturze

certyfikat_PL
Ceramika Paradyż otrzymała Świadectwo Deklaracji Środowiskowej III Typu. Firma stale opracowuje i wdraża rozwiązania przyjazne naturze.

Ceramika Paradyż tworząc kolekcje płytek ceramicznych stale opracowuje i wdraża rozwiązania, które pozwalają firmie rozwijać się w sposób zrównoważony i przyjazny naturze. Podejście to doskonale potwierdza świadectwo deklaracji środowiskowej III typu EPD (Environmental Product Declaration), które polski producent otrzymał w trzech obszarach: zrównoważoność obiektów budowlanych, deklaracje środowiskowe wyrobów oraz podstawowe zasady kategoryzacji wyrobów budowlanych.

Ceramika Paradyż z myślą o odpowiedzialnym rozwoju od lat inwestuje w najnowsze technologie, innowacyjne rozwiązania oraz liczne inicjatywy mające na celu optymalizację oddziaływania procesów produkcyjnych na środowisko.  To efekt długofalowej strategii producenta, który sukcesywnie doskonali portfolio produktowe nie tylko pod kątem designu i jakości, lecz także rozwiązań proekologicznych w swoich zakładach produkcyjnych. Teraz wszystkie te działania znajdują potwierdzenie w uzyskanym świadectwie deklaracji środowiskowej III typu.

Od lat pracujemy nad tym, aby nasze działania i rozwiązania, z których korzystamy pozostawały w zgodzie z naturą. Deklaracje środowiskowe, według aktualnej polityki Komisji Europejskiej, należą do grupy podstawowych narzędzi wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju. Dokładamy wszelkich starań, aby Ceramika Paradyż również mogła rozwijać się w taki sposób. Dlatego też bardzo się cieszymy się, że nasze codzienne starania w trosce o środowisko i przyszłość nas wszystkich znalazły potwierdzenie w uzyskanym certyfikacie – mówi Lucyna Badura, Dyrektor Zarządzania Jakością w Ceramice Paradyż.

Opracowana przez Instytut Techniki Budowlanej deklaracja środowiskowa wyrobów III-go typu EPD (Environmental Product Declaration), potwierdza zgodność danych z wymaganiami normy EN 15804+A2:2019 – zrównoważoność obiektów budowlanych, deklaracje środowiskowe wyrobów, podstawowe zasady kategoryzacji wyrobów budowlanych.