rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Centrum seniora Angel Care we Wrocławiu na finiszu

Angel_Care_styczen 2016_1Centrum seniora Angel Care – inwestycja która powstaje we Wrocławiu – jest już w stanie surowym, zamkniętym.  Obecnie większość robót przeniosła się do wnętrz, gdzie trwa m.in. układanie płytek ceramicznych i montaż sufitów podwieszanych. Centrum seniora Angel Care będzie gotowe na przełomie lutego i marca.

Angel Care znajduje się w dwóch nieruchomościach zabytkowych po dawnym szpitalu. Obok powstał nowy budynek, który będzie pełnił funkcję socjalno-administracyjną. Dziś cały kompleks układa się w literę „U”, we wnętrzu której znajdzie się zielony ogród – miejsce spacerów i relaksu dla przyszłych mieszkańców centrum seniora. Obecnie trwają prace przygotowawcze do wykonania ogrodu, widoczny jest zarys ścieżek, a od strony ul. Joannitów wyłożono już kostkę brukową pod parking. Z kolei od strony ul. Borowskiej w budynku dawnej kaplicy powstaje sala konferencyjna Angel Care. Zakończyło się tu wzmacnianie konstrukcji i przygotowywane jest pokrycie.

Funkcjonujący niegdyś w tym miejscu szpital to tak naprawdę dwa połączone ze sobą budynki. Pierwszy, neogotycki, powstał pod koniec XIX wieku, natomiast drugi został dobudowany w latach 30. XX wieku. Oba przeszły generalny remont i są dostosowywane do nowej funkcji.

Ośrodek będzie podzielony  na niezależne części: Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części będą działać w obrębie jednego kampusu, ale do każdej poprowadzi osobne wejście.