Z życia spółek

Centrum Lotnicze DHL Express w Warszawie – standard TAPA „A”

Centrum Lotnicze DHL Express w Warszawie
Międzynarodowy terminal lotniczy DHL Express w Warszawie otrzymał najwyższy poziom certyfikacji TAPA (Transported Assets Protection Association), czyli stowarzyszenia zrzeszającego firmy logistyczne przewożące towary wartościowe.

DHL Express Poland dbając o najwyższy standard jakości usług przywiązuje uwagę szczególnie zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem. Pod koniec września terminal DHL Express w Warszawie uzyskał certyfikat bezpieczeństwa TAPA „A” – najwyższy poziom certyfikacji. Jest on pierwszym obiektem DHL Express w Polsce, który otrzymał ten certyfikat i zarazem jedynym w branży na terenie całego kraju. W trakcie audytu potwierdzono spełnienie wymagań w zakresie infrastruktury, technicznych systemów zabezpieczeń oraz obowiązkowych procedur zarządzania terminalem w zakresie bezpieczeństwa.

Terminal w Warszawie jest szóstym obiektem DHL Express Poland, który został objęty certyfikacją TAPA. Wcześniejsze – w Katowicach, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie i Toruniu – otrzymały certyfikat na poziomie „C”. Firma przygotowuje się do kolejnego audytu certyfikacyjnego na poziomie „A”, tym razem w Gdańsku, gdzie w połowie października został otworzony kolejny nowoczesny terminal lotniczy DHL Express.