Inwestycje publiczne

Centra handlowe zarządzane przez Sierra Balmain włączają się do akcji pomocy mieszkańcom i pracownikom medycznym

wspolpraca

Koronawirus SARS-Cov-2, powodujący m.in. ostre zapalenie płuc, zagraża w szczególności osobom starszym, które w czasie panującej pandemii powinny bezwzględnie pozostać w domu. Galeria Malta w Poznaniu, współpracując z harcerzami z ZHP oraz swoim najemcą – sklepem Piotr i Paweł, postanowiła zorganizować akcję „Seniorze, zostań w domu!”. Skorzystać z niej mogą osoby, które ukończyły 60 lat i mieszkają samotnie lub z osobą niepełnosprawną. Wystarczy, że zadzwonią pod wskazany numer i zostawią listę zakupów. Harcerze, po telefonicznym zebraniu informacji, pojadą najpierw po środki pieniężne oraz ewentualną receptę, następnie zrobią zakupy, po czym dostarczą kupione produkty do mieszkań wraz z resztą gotówki i paragonem. W trosce o bezpieczeństwo wolontariuszy i obowiązujące odgórne obostrzenia akcja „Seniorze, zostań w domu!” skierowana jest do mieszkańców dzielnic znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie galerii.

Z ogromną uwagą i niepokojem obserwujemy rozwój wydarzeń związanych z rozprzestrzenianiem się w naszym kraju koronawirusa. Ponieważ od lat wspieramy lokalne inicjatywy dobroczynne – teraz w naturalny sposób postanowiliśmy pomóc seniorom w tym trudnym dla nich okresie” – mówi Monika Idźkowska, Asset Management Director Sierra Balmain.

Miejscy bohaterowie

Działania podejmowane przez Sierra Balmain spotkały się z entuzjastycznym odzewem lokalnych organizacji, gdzie nie brakuje ludzi o otwartych sercach gotowych nieść wsparcie innym. Pragnąc docenić tych wyjątkowych „miejskich bohaterów”, Sierra Balmain będzie prezentować ich zaangażowanie na profilach społecznościowych swoich centrów. Galerie chcą również promować oferty pomocy sąsiedzkiej i udostępnią swoje kanały w social mediach wolontariuszom chcącym nieść pomoc osobom potrzebującym poprzez wyprowadzanie psa czy zrobienie zakupów w swojej okolicy.

Koszyk dla potrzebujących

Skutkiem epidemii koronawirusa jest niezwykle trudna sytuacja gospodarcza w naszym kraju i finansowe straty, z którymi boryka się wiele polskich domów. Galeria Malta przekazała w związku z tym poznańskiemu oddziałowi Caritas zakupione specjalnie na tę okazję artykuły spożywcze, które posłużą do wydawania posiłków najbardziej potrzebującym. Ponadto, wraz z galerią Panorama, zachęca klientów do wspólnej zbiórki produktów. Przy kasach w sklepach Piotr i Paweł oraz Carrefour zostaną zamontowane oznaczone kosze, do których można oddawać produkty takie jak: ryż, makaron, mąka, masło, margaryna, konserwy, fasola, groch, herbata, olej, przecier pomidorowy, warzywa w puszkach i środki chemiczne, w szczególności szczoteczki i pasty do zębów, mydła, żele pod prysznic i szampony. Zebrane artykuły co tydzień będą przekazywane do Caritas.

Pomoc dla szpitali

Sierra Balmain pragnie również docenić codzienny trud pracowników medycznych, którzy od kilku tygodni pełnią niezwykle trudną służbę, dbając o zdrowie chorych i ratując życie pacjentom. Galeria Malta wesprze jednoprofilowy Szpital Zakaźny im. J. Strusia w Poznaniu, przekazując wodę, produkty żywnościowe i środki chemiczne. Europa Centralna wesprze w obecnej sytuacji Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach, natomiast Centrum Galardia zakupiło dla lokalnego szpitala w Starachowicach termometry oraz maseczki ochronne.

Wszystkie decyzje zakupowe podejmujemy w porozumieniu z placówkami szpitalnymi i zgodnie ze zgłaszanym przez nie zapotrzebowaniem. Zarządzane przez nas galerie są częścią lokalnych społeczności i czujemy się zobowiązani, by wesprzeć ich mieszkańców w niezbędnych aspektach tej niełatwej obecnie rzeczywistości” – dodaje Monika Idźkowska.

Coronavirus National News

Oprócz pomocy niezwykle ważna dla zachowania poczucia bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia jest rzetelna informacja. Sierra Balmain uruchomiła specjalny news room CNN (Coronavirus National News), który zajmuje się monitorowaniem informacji na temat koronawirusa, a także bieżącej sytuacji w branży retail. Codzienny raport otrzymują najemcy centrów, jest on także publikowany na stronie internetowej firmy oraz jej profilach społecznościowych.

Źródło: Sierra Balmain.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora