komentarze, opinie, gospodarka

Centra handlowe w Bydgoszczy – podsumowanie Colliers

Colliers_Katarzyna Michnikowska.com

Firma Colliers International podsumowała sytuację na rynku centrów handlowych w Bydgoszczy. W tym mieście działa 10 takich nieruchomości komercyjnych  o łącznej powierzchni ponad 272 000 mkw. – – wynika z publikacji Colliers International „Centra handlowe w aglomeracjach I kw. 2017 r. | Bydgoszcz”.

Planowane są pierwsze centra wyprzedażowe – Outlet Center Bydgoszcz i Metropolitan Outlet. Pierwsze ma powstać w sąsiedztwie sklepu IKEA, a drugie w przebudowanym Carrefour Glinki. Nową funkcję zyska także Dom Mody Drukarnia, który po przebudowie zaoferuje powierzchnie biurowe i handlowo-usługowe.

Do największych centrów w Bydgoszczy należą – Zielone Arkady (51 000 mkw.) i Focus Mall (41 000 mkw.) Klienci mogą korzystać z także mniejszych obiektów handlowych takich jak Fordon czy Arkada.

Średni współczynnik pustostanów w mieście na koniec 2016 roku wyniósł 6,7%, o 0,9% mniej niż w analogicznym okresie 2015 r. Najwięcej powierzchni na wynajem dostępnej jest w Focus Park i Galerii Pomorskiej — mówi Katarzyna Michnikowska, dyrektor w Dziale Doradztwa i Badań Rynku Colliers International.

Czynsze za powierzchnie w centrach handlowych w Bydgoszczy plasują się na średnim poziomie. Najwyższy czynsz za lokal 100-150 m² GLA na potrzeby mody to ok. 29- 31 EUR/mkw./miesiąc.