komentarze, opinie, gospodarka

Budynek wielorodzinny jako nieruchomość komercyjna? WGN z bogatą bazą ofert

Łozowicka.M
Budynek wielorodzinny może posłużyć jako nieruchomość komercyjna? Już wielu najemców i właścicieli tego rodzaju budynków udowodniło, że domy mogą stanowić doskonałe miejsce do prowadzenia biznesu. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet i w wielu przypadkach jest bardzo wygodne. Właściciele budynków wielorodzinnych mogą zarówno w nich mieszkać, jak i prowadzić w wydzielonej przestrzeni swoje przedsiębiorstwa. WGN posiada bogatą bazę ofert nieruchomości na sprzedaż. Warto im się przyjrzeć, ponieważ w budynkach wielorodzinnych drzemie często nieodkryty do tej pory potencjał biznesowy.

Spis treści:
Budynki wielorodzinne na wynajem alternatywą dla biurowców i lokali handlowo-usługowych
Komfortowe rozwiązanie dla właścicieli nieruchomości
Biznes i mieszkanie pod jednym dachem
Własna kamienica jako nieruchomość inwestycyjna
Budynki wielorodzinne na sprzedaż w ofercie biur WGN

Budynki wielorodzinne na wynajem alternatywą dla biurowców i lokali handlowo-usługowych

Budynki mieszkalne mogą stanowić doskonałą alternatywę dla nieruchomości komercyjnych, takich jak biurowce, lokale handlowe czy lokale usługowe. Dzięki swojej dużej powierzchni, domy nadają się bardzo dobrze do prowadzenia spokojnego, cichego i nieuciążliwego dla okolicznych mieszkańców biznesu.
Jakiego rodzaju działalność można z powodzeniem prowadzić w domu? Może to być siedziba przedsiębiorstwa, biurowy oddział firmy, sklep handlowy, kancelaria notarialna, gabinet psychologiczny, centrum rehabilitacyjne lub jakikolwiek inny gabinet usługowy, w niektórych przypadkach nawet warsztat samochodowy itp. Rodzaj prowadzenia działalności jest uzależniony po części od możliwości samego budynku.

Komfortowe rozwiązanie dla właścicieli nieruchomości

Osoby, które posiadają na własność budynek wielorodzinny, mogą posłużyć się nim jako dodatkowym (lub nawet głównym) źródłem przychodów. Wynajęcie domu przyniesie jego właścicielowi często całkiem spore przychody. Wysokość comiesięcznego czynszu będzie oczywiście uzależniona od wynajmowanej powierzchni, standardu, ilości pomieszczeń wewnątrz budynku, lokalizacji itp. W zależności od tego, jaki rozkład pomieszczeń prezentuje nieruchomość, jej właściciel będzie mógł wynająć powierzchnię budynku wielorodzinnego jednemu, bądź większej ilości najemców. Decydując się na wynajem mniejszej powierzchni kilku przedsiębiorcom (na przykład po jednym pomieszczeniu), właściciel nieruchomości może uzyskać wyższy przychód w skali miesiąca, niż w sytuacji, gdyby posiadał tylko jednego najemcę na cały budynek.

Biznes i mieszkanie pod jednym dachem

Budynki wielorodzinne, które mają posłużyć w celu prowadzenia działalności gospodarczej, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieszkać i pracować pod jednym dachem. Najlepiej, jeśli dom jest piętrowy. Wówczas jego właściciel może oddzielić część prywatną od części biznesowej, na przykład lokując prywatne mieszkanie na piętrze, natomiast parter budynku przeznaczając pod prowadzenie działalności. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie tylko minimalizuje wydatki związane z prowadzeniem biznesu (w sytuacji, kiedy przedsiębiorca musiałby wynająć zewnętrzny lokal), ale również pozwala zaoszczędzić czas na dojazdy do miejsca prowadzenia firmy. Równocześnie oznacza to ograniczenie wydatków na paliwo, co stanowi dodatkową – często wysoką w skali miesiąca – oszczędność.

Własna kamienica jako nieruchomość inwestycyjna

Inwestorzy często przeglądają oferty budynków wielorodzinnych, które mogą sprawdzić się w celach inwestycyjnych. Niejednokrotnie ich wzrok pada na kamienice. Budynki te często wymagają remontów oraz odświeżenia wnętrz, jednak stanowią dobrą lokatę kapitału. Kamienicę można przekształcić na lokale pod wynajem, które będą skierowane do biznesowej grupy odbiorców. Wynajmując pojedyncze mieszkania jako biura, właściciel kamienicy może spodziewać się zadowalającego tempa zwrotu z inwestycji i dalszych, regularnych przychodów.

Budynki wielorodzinne na sprzedaż w ofercie biur WGN

Biura WGN posiadają liczne oferty budynków wielorodzinnych na sprzedaż. Cechują się one zróżnicowaną lokalizacją oraz wielkością i standardem. Dzięki szerokiemu wachlarzowi ofert, inwestorzy mogą wybrać taką nieruchomość, która będzie najlepiej odpowiadała im pod kątem planowanej działalności.

Poniżej prezentujemy przykładowe oferty z biur WGN. Są to oferty na wyłączność, prowadzone przez dedykowane im biura. Przykłady te mają na celu lepiej zobrazować, jakiego rodzaju nieruchomość można nabyć w konkretnej lokalizacji i cenie. Należy przy tym brać pod uwagę, że prezentowane ceny nieruchomości są cenami ofertowymi.

WGN Olecko jest wyłącznym agentem sprzedaży budynku wielorodzinnego, położonego w Olecku przy ulicy Grunwaldzkiej. Jest to budynek mieszkalno-handlowo-usługowy o powierzchni całkowitej wynoszącej 2565,19 metrów kwadratowych. Obiekt położony w ścisłym centrum miasta, co stanowi dodatkowy atut. Budynek posadowiony jest na działce o powierzchni 849 metrów kwadratowych. Budynek składa się z 3 lokali handlowo-usługowych oraz 13 mieszkań. Jest to bardzo dobre miejsce na handel i usługi. Budynek jest podpiwniczony. Obiekt wielorodzinny prezentuje bardzo dobry stan techniczny. Na nieruchomość składa się: parter, 3 piętra oraz piwnica. Nieruchomość inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż za 4 000 000 złotych, co daje 1559 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

WGN Brodnica jest wyłącznym agentem sprzedaży budynku wielorodzinnego zlokalizowanego w Brodnicy. Nieruchomość znajduje się u zbiegu ulic Wyspiańskiego i Witosa. Lokalizacja zapewnia łatwy dostęp do bogato rozbudowanej infrastruktury w najbliższym otoczeniu nieruchomości. Budynek posiada 8 mieszkań z przeznaczeniem na wynajem, które zostały wyodrębnione. Dodatkowo do dyspozycji właściciela będzie piwnica o powierzchni około 110 metrów kwadratowych. Do budynku przynależy 8 miejsc parkingowych. Nieruchomość jest ogrodzona i posiada monitoring. Budynek ma powierzchnię 328 metrów kwadratowych i został wystawiony na sprzedaż za kwotę 1 297 000 złotych. Daje to cenę rzędu 3954 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

WGN Lubin jest wyłącznym agentem sprzedaży budynku wielorodzinnego położonego w miejscowości Wińsko. Jest to budynek mieszkalno-usługowy położony w centrum miejscowości. Budynek oferuje 314 metrów kwadratowych powierzchni rozlokowanej na 3 kondygnacjach. Jest to budynek podpiwniczony, w zabudowie szeregowej (skrajny budynek). Nieruchomość została oddana do użytku w 2000 roku. Na parterze znajdują się 2 lokale usługowo-handlowe z zapleczem socjalnym o powierzchni łącznej około 100 metrów kwadratowych. Na piętrze zlokalizowane są dwa osobne mieszkania dwupoziomowe o powierzchni około 112 metrów kwadratowych, oraz 102 metrów kwadratowych. Mieszkania posiadają niezależne wejście z klatki schodowej. Budynek prezentuje dobry stan techniczny i użytkowy. Nieruchomość inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż za 749 000 złotych, co daje 2385 złotych za metr kwadratowy.

Budynki wielorodzinne na sprzedaż to ciekawa opcja dla inwestorów, którzy chcą zarabiać na wynajmie powierzchni. Nieruchomości takie mogą służyć zarówno jako miejsce do prowadzenia biura, lokalu handlowego lub lokalu usługowego. To także doskonała opcja, by stworzyć budynek oferujący mieszkania na wynajem. Co więcej, właściciel budynku może wygospodarować osobną przestrzeń do mieszkania na własne potrzeby.

Magdalena Łozowicka
Redaktor Naczelna
Komercja24.pl