Informacje dnia

Budynek biurowy Marynarska Point I w Warszawie przechodzi w ręce nowego właściciela

Marynarska Point I_low res (źródło Savills)

Firma Savills Investment Management sfinalizowała sprzedaż biurowca Marynarska Point I, który zlokalizowany jest w Warszawie.

Nowym właścicielem warszawskiego biurowca jest fundusz inwestycyjny zarządzany przez Adventum Group. Strony nie ujawniają ceny transakcyjnej nieruchomości. Budynek biurowy Marynarska Point I zlokalizowany jest przy ul. Postępu 15B na warszawskim Mokotowie. Obiekt  oferuje w sumie 13 270 metrów kw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz lokale handlowe na parterze budynku. Od ponad 10 lat swoje siedziby mają tu tak renomowane firmy jak Generali czy Nielsen. Nieruchomość posiada certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent.

„Cieszymy się ze sfinalizowania transakcji z Adventum. Sprzedaż biurowca Marynarska Point I wpisuje się w naszą strategię zakładającą koncentrację na aktywach typu core i – po wcześniejszej sprzedaży budynku w Hamburgu – oznacza dla naszego funduszu inwestycyjnego European Office Fund zakończenie działań sprzedażowych ” – mówi Piotr Trzciński, Head of Investment w Savills Investment Management w Polsce.

„Nabycie budynku biurowego Marynarska Point I, który uzyskał certyfikat BREEAM Excellent In-Use, do portfela funduszu Adventum Penta świadczy o naszym zaangażowaniu w spełnianie standardów w zakresie ESG i planach dalszej ekspansji w Polsce. Cieszymy się, że współpracowaliśmy przy tej transakcji z Savills Investment Management” – mówi Kristóf Bárány, Partner, Adventum Group.

„Marynarska Point I to budynek biurowy w świetnej lokalizacji ze znacznym potencjałem wzrostu wartości. Nieruchomość zyskała na dużych inwestycjach w infrastrukturę miejską, w tym na przebudowie ulicy Marynarskiej. Atrakcyjność biznesowego obszaru Mokotowa znacząco wzrosła w oczach inwestorów dzięki usprawnieniom komunikacyjnym i zmianie jego charakteru na bardziej mieszkaniowy” – mówi Marek Paczuski, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego, Savills Polska.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora