rynek nieruchomości na wynajem

Budynek biurowy Heweliusza 18: sukces komercyjny Apollo Rida i JLL w Gdańsku

Heweliusza 18

Budynek biurowy Heweliusza 18 został w pełni wynajęty w zaledwie kilka miesięcy od zakończenia budowy i w ciągu niecałego roku od powierzenia komercjalizacji obiektu międzynarodowej firmie doradczej JLL.

Najwięcej powierzchni w budynku Heweliusza 18 zajmie UTC Fire-Security firma zajmująca się produkcją i dostawą technologii bezpieczeństwa – aż 7 300 metrów kw. Biuro o powierzchni ponad 1 400 metrów kw. uruchomi Metsa Group Services – czyli centrum obsługi finansowej fińskiej grupy Metsa, a 1 100 metrów kw. przypada na redakcję i zespół portalu Trójmiasto.pl. Swoją siedzibę w obiekcie będzie miał również gigant odzieżowy H&M Hennes & Mauritz. We wszystkich transakcjach właściciela budynku, firmę Apollo-Rida, reprezentował zespół JLL, który jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem powierzchni biurowca.

Współpracę z firmą JLL rozpoczęliśmy we wrześniu zeszłego roku. W ciągu tego czasu wspólnymi siłami wynajęliśmy cały budynek Heweliusza 18. Firmy, które zdecydowały się na nasze biura, są doskonale znane zarówno w Trójmieście i poza nim. Cieszymy się, że to właśnie Heweliusza 18 wybrały na swój długofalowy adres biznesowy.

Rafał Nowicki, CEO Apollo-Rida

Heweliusza 18 to 10-kondygnacyjny obiekt biurowy klasy A o powierzchni 10 000 ów metrkw. z parkingiem i pełną infrastrukturą dla rowerzystów, oferujący nowoczesne wnętrza i technologię w dogodnej i prestiżowej lokalizacji. Zaprojektowany przez renomowane biuro architektoniczne JEMS Architekci budynek doskonale wpisuje się w otaczającą przestrzeń, istniejącą zabudowę i atmosferę miasta.

Wyjątkowa architektura i centralna lokalizacja Heweliusza 18 przyczyniły się do jego sukcesu komercyjnego.Ten przyjazny i stylowy biurowiec jest ciekawą alternatywną dla trójmiejskich hubów biurowych przyciągając najemców stawiających na kameralność przy jednoczesnym dostępie do oferty zakupowej, usługowej i rozrywkowej Gdańska. Taka kombinacja atutów zdecydowanie wyróżnia Heweliusza 18 na tle coraz bardziej konkurencyjnego rynku w Trójmieście, którego zasoby biurowe wynoszą już prawie 800 000 mkw. a ok. 160 000 mkw. jest budowie.

Marcin Faleńczyk, Dyrektor biura JLL w Trójmieście


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora