Informacje dnia

Biurowiec O3 Business Campus II w Krakowie sprzedany

O3 Business Campus

EPP kupiło od Echo Investment drugi z trzech biurowców przy ul. Opolskiej w Krakowie w ramach umowy prawa do złożenia pierwszej oferty (ROFO) zawartej w 2016 roku. Pierwsza część ceny za O3 Business Campus II w wysokości 43,5 mln EUR została już zapłacona, a jej pozostała część 7,3 mln EUR – po wykonaniu prac aranżacyjnych w biurowcu.

Jednocześnie Echo Investment przekazało EPP jednorazową płatność 1,6 mln EUR tytułem gwarancji czynszowej. Sprzedawany budynek jest w 70% wynajęty firmom HCL Poland i HedgeServ. Jego budowa zakończyła się w trzecim kwartale 2017 roku.

O3 Business Campus II to jeden z siedmiu biurowców, które w październiku 2016 roku zostały włączone do przedwstępnej umowy sprzedaży do EPP. Po zawarciu dzisiejszej transakcji Echo i EPP łączy przedwstępna umowa dotycząca jeszcze dwóch biurowców: trzeciego etapu O3 Business Campus oraz łódzkiego biurowca Symetris II. Obie firmy chcą sfinalizować te transakcje w pierwszej połowie 2018 roku.
O3 Business Campus to trzy biurowce położone przy ul. Opolskiej w Krakowie. Każdy z nich ma po 19 tys. mkw. powierzchni najmu. Pierwszy został kupiony przez EPP w grudniu 2016 roku. Trzeci jest nadal w trakcie budowy, a jej zakończenie jest zaplanowane na pierwszy kwartał 2018 roku.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora