Informacje dnia

Biurowiec HB Reavis z certyfikatem BREEAM

HB Reavis_Vaci Corner Offices_Budapest_miniVáci Corner Offices – biurowiec HB Reavis na Węgrzech –  otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. To pierwszy węgierski budynek biurowy uhonorowany tak wysoką oceną w ramach certyfikacji BREEAM.

Váci Corner Offices otrzymał certyfikat BREEAM z oceną 73.4%, stając się tym samym najbardziej przyjaznym środowisku biurowcem spośród wszystkich projektów certyfikowanych przez BRE Group na Węgrzech. Jako jedyna inwestycja w kraju uzyskał tak wysokie noty już po zakończeniu budowy.

Kluczem do sukcesu VáciCornerOfficesjest wysoka jakość materiałów wykorzystanych w konstrukcji tego dziewięciopiętrowego biurowca, jak również zastosowanie najnowszych technologii i proekologicznych rozwiązań. Projekt budynku zapewnia zerową emisję dwutlenku węgla, wykorzystanie wody deszczowej, recykling oraz dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a zastosowane systemy wentylacji nie emitują żadnych zanieczyszczeń.

Najemcy Váci Corner Offices mają do dyspozycji dziewięć wind oświetlanych lampami LED i wyposażonych w nowoczesny napęd i system odzyskiwania energii z hamowania, co oznacza roczne zmniejszenie zużycia energii o niemal 50% w stosunku do tradycyjnych wind. Dodatkowe punkty w procesie certyfikacji zapewniło biurowcowi jego usytuowanie. Inwestycja znajduje się bowiemw bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Forgách,w samym sercu dzielnicy Váci, jednej z najważniejszych lokalizacji biznesowych Budapesztu. Można tu z łatwością dotrzeć zarówno metrem, jak i innymi środkami komunikacji. Pracownicy przyjeżdżający do biura na rowerze mają do dyspozycji uchwyty na swoje jednoślady, a także natryski i szafki znajdujące się na poziomie parkingu samochodowego.

 

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora