Informacje dnia

Biurowiec Format w Gdańsku z najemcą na blisko 6 tys. mkw. powierzchni biurowej

default

Spółka ERGO Technology & Services wynajęła blisko 6 tys. mkw. powierzchni w biurowcu Format w Gdańsku. Firma przeniesie działalność do nowej siedziby w maju przyszłego roku. Umowa z deweloperem, firmą Torus, podpisana została na 5 lat. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

ERGO Technology & Services S.A. (ET&S) działa w Polsce pod jednym szyldem od stycznia 2021r. Powstała w wyniku integracji spółek ERGO Digital IT i Atena, skupiając w ramach jednej organizacji know-how i najlepsze praktyki obu podmiotów. Jako jeden z głównych hubów w globalnej strukturze ERGO Technology & Services Management AG, spółka tworzy rozwiązania technologiczne wspierające proces digitalizacji całej Grupy ERGO (ERGO Group). Nowe biuro w budynku Format, które mieścić się będzie na powierzchni blisko 6 tys. mkw., stanowi kolejny ważny etap rozwoju i integracji firmy. Pracownicy zyskają biuro w doskonałej lokalizacji, wybudowane w wysokim standardzie, oferujące wiele ciekawie zaprojektowanych miejsc spotkań, a także zewnętrzną strefę sportową.

– Ergo Technology & Services zatrudnia obecnie ok. 1000 osób – zespół ekspertów z branży IT specjalizujących się w budowaniu nowoczesnych rozwiązań dla branży ubezpieczeniowej. To skomplikowane, długoterminowe projekty. Zmieniając siedzibę chcemy przede wszystkim zintegrować zespół – dzięki nowej siedzibie będziemy mogli pracować w jednej lokalizacji (a nie jak dotychczas w czterech). Ta zmiana pozwoli zapewnić naszym pracownikom najlepsze możliwe warunki. Mam tu na myśli nie tylko wysoki standard obiektu, ale również dedykowaną aranżację powierzchni, która uwzględni specyfikę naszej pracy związaną ze zwinną metodologią prowadzenia projektów i koniecznością zapewnienia różnorodnego środowiska: do pracy grupowej, indywidualnej, a także do relaksu i integracji – mówi Jacek Szymański, Członek Zarządu ERGO Technology & Services S.A.

– Ostatni rok nie rozpieszczał naszej branży, ale inwestycja w nowoczesną, wysokiej jakości przestrzeń biurową, to niezmiennie inwestycja w rozwój organizacji, w przyszłość. Bardzo się cieszę, że spółka ERGO Technology & Services dostrzegła taki właśnie potencjał w naszym nowym budynku. Format to zaawansowany technologicznie biurowiec spełniający najwyższe standardy rynkowe. Jest też doskonale skomunikowany – lokalizacja tuż przy stacji Gdańsk Oliwa będzie z pewnością dodatkowym udogodnieniem dla pracowników – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

Biurowiec Format ma 5 kondygnacji nadziemnych, a jego łączna powierzchnia najmu to blisko 16 tys. mkw. Wybudowany został w wypracowanym przez lata wysokim standardzie Torusa, co oznacza m.in.: bezpieczeństwo energetyczne oparte o dwie niezależne linie energetyczne, a także UPS-y i generator prądotwórczy wysokiej mocy; wprowadzanie na powierzchnię 50m3 świeżego powietrza na osobę na godzinę (najwyższa wartość na trójmiejskim rynku, znacznie przewyższająca normy); zastosowanie bardzo dokładnych filtrów klasy F7 oczyszczających z zanieczyszczeń powietrze dostające się do budynku czy 3-biegową klimatyzację umożliwiającą kontrolę cyrkulacji powietrza. Budynek posiada także precertyfikat LEED na poziomie Gold, spełnia więc wysokie standardy środowiskowe i zdrowotne. Ponadto jako certyfikowany „Obiekt bez Barier”, będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Format posiada 2 kondygnacje podziemne oraz 5 nadziemnych. Część parteru została przeznaczona na powierzchnię handlowo-usługową, funkcjonującą niezależnie od powierzchni biurowych powyżej. Na poziomach -2 i -1 znajdą się parkingi dla samochodów oraz strefy dla rowerzystów (-1). W budynku zaprojektowano 2 pionowe trzony komunikacyjne. Jego fasada jest w większości przeszklona (z uchylnymi oknami), a nieprzezroczyste elementy pokryte są cegłą klinkierową. Inwestycja posiada łącznie 396 miejsc parkingowych dla samochodów (316 w częściach podziemnych oraz 80 na zewnątrz). Projekt Formatu przygotowała pracownia APA Wojciechowski Trójmiasto.
Najemcę w procesie wyboru nowego biura wspierała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora