Informacje dnia

Biurowiec Argon w Gdańsku z kamieniem węgielnym

Argon18 marca odbyło się  wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę III etapu kompleksu Alchemia w Gdańsku. Biurowiec  ARGON będzie miał 14 kondygnacji nadziemnych, kształt litery H i o łącznej powierzchni do wynajęcia (GLA) blisko 39 tys. m2. Zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2017 roku.

Budowa III etapu Alchemii rozpoczęła się w drugiej połowie ubiegłego roku. Łagodna zima pozwoliła budowlańcom intensywnie wykorzystać ostatnie miesiące, dzięki czemu budynek zaczyna już „wyrastać z ziemi”. Wykonawcą stanu surowego jest warszawska firma Modzelewski & Rodek, a za elewację odpowiada firma ELJAKO-AL z Legionowa. Projekt architektoniczny, podobnie jak wszystkich wcześniejszych etapów Alchemii, wykonała pracownia APA Wojciechowski Architekci z Warszawy. W ramach inwestycji przewidziane są również roboty drogowe, w tym m.in. budowa prawoskrętu na teren inwestycji od strony ulicy Kołobrzeskiej, jak również remont odcinka pasa jezdni. Biurowiec  został precertyfikowany w LEED uzyskując najwyższy jej poziom, Platinum.Budynek  III etapu Alchemii, podobnie, jak wcześniejsze, nosi nazwę pierwiastka chemicznego. Do biurowców Aurum i Platinium  oraz Ferrum i Titanium dołączył ARGON. Budynek ten będzie posiadał charakterystyczny kształt litery H, zapewniający doskonałą efektywność wykorzystania powierzchni oraz optymalne doświetlenie.  Parter pomieści hol wejściowy do części biurowej, a także usługi towarzyszące o łącznej powierzchni blisko 2 tys. m2. Parking, podobnie jak w etapach wcześniejszych, zlokalizowany będzie na 4 poziomach (dwóch podziemnych i dwóch nadziemnych: +1, +2).

Pomiędzy budynkami Alchemii III i IV, w parterach, zaprojektowano pieszy pasaż usługowo-handlowy. Znajdą się w nim elementy małej architektury, ławki, zieleń, a także niewielkie drzewa. Będzie też możliwość rozstawienia stolików przy lokalach gastronomicznych.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora