rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Biurowa nieruchomość inwestycyjna AND2 w Poznaniu finalizuje kolejny etap inwestycji

AND2_wizualizacja 1_materiały prasowe
Biurowa nieruchomość inwestycyjna AND2 w Poznaniu finalizuje kolejny etap inwestycji.

AND2 finalizuje prace kolejnego etapu inwestycji. Prace elewacyjne są na finiszu i można już zobaczyć niezwykłą fasadę poznańskiego biurowca z Placu Andersa.

Nowoczesna elewacja najwyższego budynku Poznania wykonana została ze szkła i aluminium. Jej projekt to wynik ścisłej współpracy Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich oraz inwestora z udziałem jej wykonawcy, czyli firmy DEFOR.

Etap projektowania obejmował wykonanie przez wykonawcę wzoru elewacji (mock-up’u) o powierzchni około 30 m kw. w skali 1:1 i dopiero po jego zatwierdzeniu przez inwestora oraz architektów wykonawca przystąpił do produkcji poszczególnych segmentów fasady – mówi Mariusz Gaertner, Kierownik Projektu AND2 z firmy Probuild.

Elewacja wyprodukowana została w zakładzie w Śremie, skąd była sukcesywnie dostarczana na plac budowy biurowca AND2. W części przeziernej aluminiowe ramy fasady wypełniane są zestawami szklanymi składającymi się z trzech warstw szkła. Do mycia przewidziany jest specjalny system przestawnych wysięgników, dla których w określonych miejscach po całym obwodzie budynku wykonane zostały specjalne gniazda.

Niezwykłą elewację biurowca tworzą semistrukturalne ściany kurtynowe pozwalające na uzyskanie rezultatu w postaci całkowitego przeszklenia tzn. niewidocznych z zewnątrz elementów łącznikowych, takich jak szprosy i belki. Dzięki temu powstał niesamowity efekt jednorodnej tafli szkła. Bryła biurowca sprawia wrażenie transparentności i swoistej eteryczności, tworząc tym samym niesamowite architektoniczne widowisko – grę światła i materii – tłumaczy prof. Ewa Sipińska z Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich.

Źródło: AND2.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora