Informacje dnia

Bank Pocztowy do odwołania zawiesza wykonywanie międzynarodowych przekazów pieniężnych poprzez MoneyGram do Rosji

Biuro_prasowe_MoneyGram załącznik

Zarząd Banku Pocztowego poinformował o podjętej decyzji. Dotyczy ona zawieszenia do odwołania realizacji przekazów pieniężnych poprzez MoneyGram do Rosji.

Realizacja przekazów pieniężnych nie jest już możliwa zarówno w sieci własnej Banku Pocztowego jak i 4700 placówkach oraz filiach placówek pocztowych.
W dalszym ciągu można wykonywać przekazy międzynarodowe MoneyGram do ponad 200 krajów na całym świecie, w tym do Ukrainy. To największa taka sieć umożliwiająca przekazy MoneyGram w Polsce.
Bank Pocztowy współpracuje z MoneyGram od 2008 roku. Co roku poprzez sieć Banku i placówki Poczty Polskiej realizowanych jest około 500 tysięcy przekazów.

Bank Pocztowy, podobnie jak większość odpowiedzialnych instytucji na świecie, podejmując dziś decyzje biznesowe dokłada starań, by stanowczo wyrazić swój sprzeciw wobec ataku Rosji na Ukrainę. Decyzja o zawieszeniu przekazów do Rosji wpisuje się w działania wspierające Ukrainę oraz sankcjonujące dokonaną przez Rosję, brutalną agresję na ten kraj – mówi Jakub Słupiński, Prezes Zarządu Banku Pocztowego.

Polska i Polacy starają się wspierać naszych sąsiadów i przyjaciół z Ukrainy wszelkimi możliwymi sposobami. Blokada przekazów pieniężnych to jeden z takich mechanizmów. Można oczywiście przekazywać pieniądze poprzez MoneyGram w naszej sieci do Ukrainy. Te środki tam są bardzo potrzebne – komentuje Marcin Ledworowski, Członek Zarządu Banku Pocztowego.