rynek nieruchomości na wynajem

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) otworzył nową placówkę w biurowcu Officyna zlokalizowanym w Gdańsku Wrzeszczu

Officyna, Gdańsk Wrzeszcz 01

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) otworzył nową placówkę w biurowcu Officyna zlokalizowanym w Gdańsku Wrzeszczu. Na powierzchni blisko 450 mkw. funkcjonuje Oddział Banku, a także Centrum Biznesowe. Umowa z deweloperem, firmą Torus, podpisana została na 5 lat.

BOŚ zdecydował o przeniesieniu swojego Centrum Biznesowego do budynku Officyna. Od strony al. Grunwaldzkiej mieści się Oddział, natomiast za nim, w głębi budynku, znajduje się Centrum Biznesowe.

– Cieszymy się, że kolejny najemca z sektora finansowego obdarzył nas zaufaniem. Jestem przekonany, że konsolidacja biznesu w takim miejscu, w wysokiej klasy biurowcu zlokalizowanym tuż przy głównej arterii Trójmiasta, będzie dużą wartością i pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój działalności BOŚ – mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

Officyna to dwuetapowa inwestycja powstająca w dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku – docelowo zaoferuje ona 12,3 tys. mkw. powierzchni najmu. Pierwszy etap, w którym placówkę otworzył właśnie BOŚ, został oddany do użytku pod koniec sierpnia 2019 roku. Jest to kameralny budynek biurowo-usługowy zlokalizowany tuż przy al. Grunwaldzkiej, doskonale wpisujący się w charakter dzielnicy. Biurowiec gabarytowo stanowi kontynuację istniejącej w otoczeniu zabudowy, ale jego nowoczesna architektura wnosi zdecydowane ożywienie do pierzei głównej arterii Trójmiasta.
Officyna certyfikowana jest w systemie LEED. Budynek, który powstał w ramach I etapu otrzymał końcowy certyfikat na najwyższym poziomie, Platinum. Nowa siedziba BOŚ spełnia więc wymogi zrównoważonego, energooszczędnego budownictwa i doskonale wpisuje się w charakter jego działalności. Projekt Officyny przygotowała pracownia APA Wojciechowski Architekci. Obecnie trwa budowa II etapu inwestycji.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora