rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

Archicom za akcje kupi nowe grunty we Wrocławiu i Krakowie

olimpia-port-archicom(3)Inwestorzy są chętni  wszystkie akcje w pierwszej ofercie publicznej (IPO) wrocławskiego dewelopera – Archicom. Cena ostateczna wynosi 15,5 zł. Tym samym wartość oferty to 72,2 mln zł.

 Ponad 92 % z 4 656 tys. oferowanych papierów obejmą inwestorzy instytucjonalni. Pozostała część trafi do inwestorów indywidualnych.Przydział akcji nastąpi 16 marca, a intencją spółki jest zadebiutowanie na warszawskiej giełdzie jeszcze w marcu.

 Środki pozyskane z emisji akcji Archicom planuje przeznaczyć na zakup terenów inwestycyjnych pod nowe inwestycje deweloperskie we Wrocławiu i Krakowie. Spółka ma już podpisaną przedwstępną umowę kupna jednej działki o powierzchni 4,3 ha  we Wrocławiu i negocjuje zakup innych działek o łącznej powierzchni 16,8 ha. W stolicy Małopolski analizowany jest zakup pięciu działek o powierzchni 10,1 ha z czego dwie transakcje są już negocjowane.

Oferującym i Prowadzącym Księgę Popytu Archicom jest Vestor Dom Maklerski, współoferującym jest BM Alior Banku, rolę doradcy finansowego pełni Addventure, a doradcy prawnego kancelaria Prof. Marek Wierzbowski i Partnerzy.