Informacje dnia

Apartamenty inwestycyjne cieszą się coraz większą popularnością na rynku

NEXO APARTAMENTY INWESTYCYJNE PUCK Allcon

Na rynku coraz większym powodzeniem cieszą się apartamenty inwestycyjne. To lokale budowane na wynajem w wakacyjnych lokalizacjach. Ich dużym atutem jest pełna decyzyjność właściciela w kwestiach zarządzania najmem. To od niego zależy, ile dni chce zarabiać na wynajmie apartamentu i kiedy sam w nim wypoczywa. Przykładem tego typu nieruchomości są NEXO Apartamenty Inwestycyjne w Pucku.

Spis treści:
Inwestycje nad morzem – dla siebie lub na wynajem
Dlaczego Puck?
Apartamenty inwestycyjne wkrótce gotowe
Inwestycje nad morzem – dla siebie lub na wynajem
Kameralny kompleks nadmorskich apartamentów NEXO powstaje na puckim klifie, zaledwie 50 metrów od morza, w zielonym i cichym otoczeniu. Goście NEXO spacerem dotrą w 7 minut do mariny, wypożyczalni sprzętu wodnego czy nadmorskich kawiarni i restauracji czynnych przez cały rok. W sąsiedztwie inwestycji przebiega ścieżka rowerowa, będącą częścią międzynarodowego szlaku rowerowego wokół Morza Bałtyckiego (EuroVelo).

– Dzięki wyjątkowemu położeniu, apartamenty inwestycyjne NEXO będą cennym aktywem w portfelu inwestora. Lokale można przeznaczyć na całoroczny wynajem oraz traktować jako własną bazę wypoczynkową nad morzem. – mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu dewelopera Allcon– Ponad 80% kupujących apartamenty w NEXO to mieszkańcy Warszawy i okolic oraz małopolski i województwa świętokrzyskiego. Mamy też znaczącą grupę klientów z Gdańska i Gdyni, z uwagi na bliskość Trójmiasta i bardzo dogodny dojazd. Kupujący to zazwyczaj przedsiębiorcy. Osoby w średnim wieku, które z myślą o przyszłości poszukują pięknie zlokalizowanego second home, z zapleczem turystycznym, ale w mniej zakorkowanym miejscu niż Półwysep Helski. Część z nich, z uwagi na charakter i lokalizację inwestycji, kupuje apartamenty typowo inwestycyjnie, z myślą o wynajmie.

Charakter nieruchomości sprawia, że najem w tym miejscu będzie bardziej korzystny dla podatnika niż w przypadku standardowego mieszkania. W ramach apartamentu inwestycyjnego można odliczyć naliczony przy sprzedaży podatek VAT w wysokości 23%. Podatek możemy też odliczyć od zakupów związanych z wyposażeniem apartamentu.
Dlaczego Puck?
Co przyciąga Warszawę i inne miasta do Pucka? Przede wszystkim morze i świetne warunki do uprawianie sportów wodnych. Zatoka Pucka jest płytka, czysta i ciepła, a tutejszy wiatr umożliwia organizację międzynarodowych zawodów w kite i windsurfingu. Dzięki licznym inwestycjom, Puck jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się miejscowości turystycznych w Polsce. Najnowszą z nich będzie nowoczesna marina jachtowa. Ośrodek ma być jedną z głównych baz szkoleniowych Polskiego Związku Żeglarstwa.

Dużą rolę odgrywa również lokalizacja. Dojazd do Pucka w sezonie letnim jest znacznie bardziej dogodny i szybszy niż do miejscowości na Półwyspie Helskim. Znajduje się on zaledwie 30 km od Trójmiasta i co ważne – jest miasteczkiem całorocznym. Oznacza to, że zarabiać na wynajmie można tu przez cały czas, a nie tylko w sezonie.

– Klienci doceniają czyste, nadmorskie powietrze, naturalne krajobrazy i bogate zaplecze sportowe Pucka. – wymienia Piotr Tarkowski – Część z nich planuje wykorzystanie apartamentu jako tzw. second home office. Chcą przyjeżdżać tu, by w dobrych warunkach pracować zdalnie, a po pracy iść na spacer po plaży, żeglować lub uprawiać kitesurfing czy windsurfing.

Apartamenty inwestycyjne wkrótce gotowe
Lokale w NEXO będą gotowe do oddania przed wakacjami tego roku, w standardzie częściowego wykończenia, co oznacza, że właściciele będą mogli korzystać z nich już w tym sezonie. W zależności od preferencji mogą zarządzać najmem mieszkania samodzielnie lub podpisać umowę z dostępnym na miejscu operatorem. Łącznie powstanie 50 lokali 1, 2 i 3 – pokojowych z balkonami, tarasami oraz ogródkami aż do 130 metrów. Dla właścicieli przygotowano także dodatkowe udogodnienia: strefę saun, salę klubową z miejscem zabaw dla najmłodszych, zewnętrzną siłownię oraz zadaszoną strefę wypoczynkową ze stolikami. Na miejscu dostępny będzie też stół do ping-ponga, trampoliny, hamaki i leżaki. Inwestycja będzie ogrodzona i wyposażona w kontrolę dostępu. Ceny zaczynają się od 282 tys. zł netto
i obejmują wykończenie lokalu bez zabudowy kuchennej oraz mebli i wyposażenia.

Źródło: Allcon.