rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

Agencja doradcza immo lab sfinalizowała proces sprzedaży gruntu inwestycyjnego w Krakowie

dbce9394ca2786e973020f43a1e30411

Agencja doradcza immo lab sfinalizowała proces sprzedaży gruntu inwestycyjnego w Krakowie.

Przedmiotowy grunt posiada pozwolenie na budowę. Kupującym jest holding deweloperski Develia S.A., a sprzedającym firma Cracovia Property sp. z o.o.
Grunt będący przedmiotem transakcji o powierzchni 4 688 mkw. znajduje się przy ulicy Bochenka i posiada pozwolenie na budowę nieruchomości mieszkaniowo-usługowej.
Potencjał zabudowy działki jest duży i dochodzi do 8 300 mkw. łącznej powierzchni użytkowej, w tym 7 373 mkw. powierzchni mieszkalnej.

„Rosnąca popularność pracy hybrydowej i zdalnej istotnie przyczyniła się do wzrostu zainteresowania klientów mieszkaniami położonymi nieco dalej od ścisłych centrów dużych miast, w bardziej przyjaznym do codziennego życia otoczeniu. Kluczem do sukcesu nieoczywistych lokalizacji jest dobra komunikacja. Nieruchomość przy ulicy Bochenka jest tego najlepszym przykładem. Z jednej strony mamy tu dogodny dojazd do kluczowych ośrodków biznesowych i ścisłego centrum Krakowa, a z drugiej, dzięki szybkiemu dostępowi do autostrady A4, możemy błyskawicznie udać się za miasto” – mówi Paweł Kucz, Transaction Manager, immo lab.

 „Krakowski rynek gruntów ma się dobrze i jest jednym z ciekawszych obecnie dla inwestorów, o czym świadczy fakt, że jako jeden z nielicznych w pierwszym kwartale tego roku zaliczył wzrosty cen. Widzimy duże zainteresowanie deweloperów tym miastem, a szczególnie tzw. młodymi dzielnicami, w których wciąż jest miejsce na nową tkankę miejską. Co więcej w Krakowie inwestorzy chcą rozwijać projekty PRS, więc jest to element znacząco wpływający na dynamikę ofert” – wyjaśnia Daniel Puchalski, Partner Zarządzający i Założyciel immo lab.

Źródło: immo lab.