Z życia spółek

Accolade utrzymuje silną pozycję na rynku magazynowym w Polsce

7351797219b8f6d975235caffa1ff98a

Accolade utrzymuje silną pozycję na rynku magazynowym w Polsce. W pierwszej połowie 2023 roku Accolade kontynuował swoje zaangażowanie w rozwój polskiego sektora magazynowego, wynajmując 185 000 mkw. powierzchni magazynowej, co jest zbliżonym wynikiem do osiągniętego w analogicznym okresie minionego roku.

Na podobnym poziomie do pierwszej połowy 2022 roku, pozostała liczba nowych umów, w ramach których wynajęto 103 500 mkw. Do największych transakcji zaliczyć można umowy z Regesta na 32 900 mkw. w parku w Rudzie Śląskiej oraz z Kostal Automobil Elektrik na 17 000 mkw. w Świdniku, gdzie znajduje się najnowszy projekt w portfolio firmy. Co więcej, Accolade podwoił wielkość wynajmowanej powierzchni w ramach przedłużania umów z dotychczasowymi najemcami. Łącznie wynajęto w ten sposób 81 500 mkw., a do największych transakcji należą umowa z Tyco Electronics Polska, które zajmuje 56 000 mkw. w Parku Szczecin I oraz z Iveco na 16 500 mkw. w Parku Zielona Góra. Na koniec pierwszej połowy 2023 r. łączna powierzchnia magazynowa, należąca do Accolade, wyniosła 1 300 000 mkw. w ramach 26 parków zlokalizowanych na terenie całej Polski. Łączna wartość zarządzanego portfela to ponad 1,3 mld EUR.

– Wyniki te potwierdzają, że Accolade to nie tylko inwestor cieszący się zaufaniem, ale również doświadczony asset manager. Mimo że pierwsza połowa tego roku była pełna wyzwań i niepewności związanych z czynnikami makroekonomicznymi, nasza firma, dzięki lokalnej perspektywie oraz doświadczeniu zdobytym zarówno na rynkach europejskich, jak i na gruncie krajowym, aktywnie inwestuje i elastycznie reaguje na zmieniające się otoczenie biznesowe. Wierzymy w potencjał polskiego sektora magazynowego, dlatego z sukcesem kontynuujemy naszą pracę, skoncentrowaną na tworzeniu nowoczesnych, ekologicznych parków magazynowych, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju oraz spełniają wymagania naszych klientów. – powiedział Jarek Wnuk, dyrektor zarządzający Accolade w Polsce.

Źródło: Accolade.