rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

7R sprzedaje do Generali Real Estate nieruchomość komercyjną 7R Park Kraków IX

faadb74db6b1c901f3d88ea654fd91aa
Firmy 7R i Generali Real Estate sfinalizowały proces przejęcia przez fundusz inwestycyjny atrakcyjnej nieruchomości inwestycyjnej w Krakowie.

Przedmiotem transakcji jest budynek logistyczny 7R Park Kraków IX. Magazyn o powierzchni ponad 33 000 mkw. został oddany do użytkowania w połowie 2021 roku. Obiekt jest w pełni wynajęty i objęty certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good.
Jest to kolejna już transakcja Generali i 7R w bieżącym roku. We wrześniu firmy poinformowały o sprzedaży kompleksu magazynowego 7R Park Gdańsk II w Kowalach.
Inwestycję komercyjną 7R Park Kraków wyróżnia doskonała lokalizacja i dostęp do kluczowej infrastruktury.
W transakcji zbycia nieruchomości 7R Park Kraków IX deweloperowi 7R doradzała kancelaria Allen & Overy, a kupujacemu Dentons oraz BNP Paribas.

Cieszymy się, że dzięki drugiej akwizycji w Polsce możemy kontynuować naszą europejską ekspansję w obszarze logistyki, realizowaną za pośrednictwem naszego ogólnoeuropejskiego funduszu dedykowanego GRELF. Cieszymy się również, że w tym roku ponownie współpracujemy z 7R. Zarządzając aktywami logistycznymi o wartości ponad 1 miliarda euro, pod koniec 2021 r. nasz portfel aktywów logistycznych we Francji, Włoszech i Polsce powiększy się o 145 000 mkw. łącznie z istniejącymi aktywami i tymi, które będą dostarczone w 2022 r. W kolejnych latach będziemy kontynuować naszą ekspansję w wyznaczonych krajach, 

mówi Pierre-David Baylac, dyrektor ds. logistyki w Generali Real Estate.

To dla nas niezwykle ważne, że Generali Real Estate po raz kolejny wybrało nasz park rozbudowując swoje portfolio nieruchomości logistycznych. Atrakcyjność budynków, które 7R od lat dostarcza na rynek, jest zagwarantowana m.in. przez wysoką jakość tych obiektów przekraczających standardami przyjęte normy, chociażby w kwestii efektywności energetycznej, a także doskonałą lokalizację oraz rozwiązania proekologiczne. To kluczowe elementy, ważne zarówno dla najemców, pracowników, jak i inwestorów,

mówi Łukasz Jachna, Chief Capital Markets Officer, członek zarządu w 7R.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora