rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Magazyny Goodman w Krakowie wynajęte KMC Services

Goodman_KALC13 tys. mkw. magazynów wynajął od firmy Goodman operator logistyczny KMC Services. Chodzi o powierzchnie w Kraków Airport Logistics Centre (KALC). Umowa jest największą tego typu transakcją od lat na coraz dynamiczniej rozwijającym się krakowskim rynku powierzchni magazynowych.

KMC Services z siedzibą w Krakowie to operator logistyczny dostarczający rozwiązania z zakresu zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw dla klientów w Polsce i na świecie. Od 2002 r. KMC Services prowadzi swoją działalność, wykorzystując kilka obiektów magazynowych zlokalizowanych w okolicach Krakowa, w tym obiekt o powierzchni 3 500 m2 w Kraków Airport Logistics Centre.

 Aby usprawnić operacje i zwiększyć skalę naszej działalności potrzebowaliśmy wysokiej klasy magazynu, na tyle dużego abyśmy mogli skonsolidować dotychczas eksploatowane magazyny. Taką powierzchnię zapewniło nam dynamicznie rozwijające się Kraków Airport Logistics Centre mówi Rafał Łagosz, Dyrektor Logistyki KMC Services.

Firma zostanie najemcą w nowym obiekcie o powierzchni 22 000 m2 budowanym spekulacyjnie przez Goodmana. Magazyn ten będzie piątym obiektem w ramach Kraków Airport Logistics Centre, a jego budowa jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap, który KMC obejmie w całości, będzie gotowy jeszcze w tym roku. KMC obejmie także część drugiego etapu, którego zakończenie budowy planowane jest na przełom I i II kwartału 2015 r.

 Kraków Airport Logistics Centre jest jednym z największych centrów logistycznych Goodmana w Polsce.  Powstały cztery obiekty o łącznej powierzchni 55 230 m2,  piąty jest obecnie w budowie.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora