rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Zrównoważone rozwiązania w biurowej nieruchomości inwestycyjnej High5ive potwierdzone najwyższym poziomem certyfikacji LEED

High5ive complex

Zrównoważone rozwiązania w biurowej nieruchomości inwestycyjnej High5ive zostało potwierdzone najwyższym poziomem certyfikacji LEED.

Piąty budynek High5ive z certyfikatem LEED Core & Shell na poziomie Platinum. Biurowiec, który należy do III fazy kompleksu High5ive, flagowej inwestycji biurowej Skanska w Krakowie, otrzymał właśnie prestiżowy certyfikat LEED na najwyższym możliwym poziomie – Platinum. System ten weryfikuje wpływ budynku na środowisko naturalne, między innymi w kontekście zużycia energii czy wody. Certyfikacja jest również potwierdzeniem na to, że zastosowane w biurowcu rozwiązania wpływają na zmniejszenie jego śladu węglowego.

W Skanska nie tylko mówimy o potrzebie wdrażania zrównoważonych rozwiązań, ale po prostu je mamy i rozwijamy. Takie podejście, zmniejszające wpływ naszych biurowców na środowisko naturalne, znajduje uznanie w oczach najemców, inwestorów i partnerów biznesowych – mówi Veronika Themerson, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. – Jest to podstawa strategii Skanska, która zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej w naszym łańcuchu wartości do 2045 roku – dodaje Veronika Themerson.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora