Informacje dnia

ZŁOTA 44 Patronem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych przy Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki

image002
Luksusowy apartamentowiec ZŁOTA 44 stanowi połączenie sztuki, designu i nowoczesnego budownictwa. Ta synergia zauważalna jest już od wejścia – lobby budynku zaprojektowane przez samego Daniela Libeskinda łączy budynek z miastem, a jego wyjątkowy charakter zapowiada to co znajdziemy w luksusowych wnętrzach tej najwyższej w Unii Europejskiej mieszkalnej wieży – naturalne materiały, najlepszej jakości wykończenie i sztukę, która zamknięta we wnętrzu apartamentów przeobraża je w prywatne galerie. W apartamentach pokazowych znajdziemy realizacje między innymi Oskara Zięty, rzeźby Krzysztofa Renesa, czy obrazy Magdaleny Mosakowskiej. Współpraca Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych przy Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki podsyca połączenie ZŁOTEJ 44 ze sztuką.

Już od momentu powstania projektu ZŁOTEJ 44 autorstwa jednego z najwybitniejszych współczesnych architektów – Daniela Libeskinda, było jasne, że apartamentowiec będzie miał wiele wspólnego ze współczesną sztuką. Od konstrukcji bryły po elementy wnętrz – architekt na wielu płaszczyznach łączył budownictwo z kunsztem artysty.

„Efektem współpracy pomiędzy ZŁOTĄ 44 i Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych przy Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki są wspólne artystyczne przedsięwzięcia dla członków Club 44 – społeczności mieszkańców apartamentowca, dla których zaplanowano przedpremierowe pokazy wystaw, indywidualne oprowadzenia kuratorskie i projekty specjalne” – mówi Zofia Koźniewska, koordynator Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. „W tym roku ze względu na wyjątkową sytuację część spotkań i oprowadzań odbyła się w trybie online, jednak już od września planowany jest powrót do kameralnych spotkań. Oprócz organizowanych przez Zachętę wystaw w drugiej połowie roku będziemy skupiać się na stałej kolekcji Zachęty – odbędzie się kilka jej pokazów i wokół nich – spotkania tylko dla naszych członków.” – dodaje.

„Z uwagi na centralną, dogodną lokalizację ZŁOTEJ 44, która znajduje się w samym sercu stolicy współpraca z Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych przy Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki to świetna inicjatywa dla mieszkańców apartamentowca. Od Zachęty dzieli nas zaledwie krótki spacer. Z takiej propozycji na pewno skorzystają ci chętni, w których polu zainteresowań leżą zarówno nieruchomości jak i sztuka – to dwa popularne segmenty inwestycyjne w obecnych czasach. Zamożni Polacy coraz częściej bowiem inwestują w sztukę” – mówi Michał Skotnicki, Prezes Zarządu BBI Development SA, Prezes ZŁOTEJ 44.

Luksus obcowania ze sztuką to z pewnością pożądany element codzienności. Patronat ZŁOTEJ 44 nad Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych przy Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki z pewnością przybliży społeczności mieszkańców zarówno najnowsze dzieła twórców, jak i przypomni te, które warto pamiętać. Obcowanie ze sztuką bezsprzecznie wzbogaca, uwrażliwia i pobudza wyobraźnię. Koneserzy odnajdą w niej spokój i ukojenie, a bogatsi w wiedzę łatwiej odnajdą komfort codziennego życia.

Wystawy zaplanowane do końca roku 2020 to:

  • Wystawa Moniki Sosnowskiej – do 25 października 2020
  • Joanna Piotrowska. Zaduch. – 8 września – 06 grudnia 2020
  • Rzeźba. W poszukiwaniu miejsca – listopad 2020

Inwestorami apartamentowca ZŁOTA 44 są BBI Development SA – spółka deweloperska notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, oraz fundusz inwestycyjny zarządzany przez AMSTAR, który nabywa, realizuje i zarządza nieruchomościami na wybranych rynkach w Europie, USA oraz innych krajach na całym świecie.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora