rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Złota 44 – ile za luksusowy apartament w Żaglu Libeskinda?

Zlota 44

Za w pełni wyposażone apartamenty w jednej z najbardziej prestiżowych nieruchomości w Warszawie, czyli wieżowcu Złotej 44 trzeba zapłacić od 28 tys. zł za mkw. Całkowita cena najtańszego apartamentu wynosi 3 miliony zł, a najbardziej luksusowy penthouse kosztuje kilkanaście milionów zł.

Kogo stać na taki luksus? Jeszcze nie tak dawno na życie w otoczeniu luksusu mogła sobie pozwolić tylko niewielka grupa Polaków. Jak jednak wynika z badań KPMG, liczba zamożnych i bogatych Polaków pierwszy raz w historii przekroczyła w 2016 roku milion. Ich łączne dochody netto szacowane były wtedy na około 171 mld zł. Najbliższe lata zapowiadają się obiecująco zarówno pod względem wzrostu liczby osób zamożnych i bogatych, jak i łącznego dochodu, którym dysponują.

– Prognozujemy, że w 2019 roku w Polsce będzie mieszkać blisko 1,3 mln osób zamożnych i bogatych, a ich dochód netto sięgnie około 220 mld zł – komentował wyniki raportu Andrzej Marczak, partner w KPMG w Polsce – Ta właśnie grupa osób chętnie lokuje kapitał w nieruchomościach z górnej półki.

ms_zlota_apartament_3

Z ankiety przeprowadzonej wśród klientów Sotheby’s International Realty wynika, że zamożni Polacy coraz chętniej inwestują na rynku nieruchomości – aż 84 proc. ankietowanych osób przyznało, że uważa taką inwestycję za dobry sposób na pomnożenie swojego kapitału. Jednocześnie ponad 92 proc. badanych ma już przynajmniej jedną nieruchomość na własność. 54 proc. z nich mieszka w apartamencie, 33 proc. w nowoczesnej rezydencji, a 10 proc. jako miejsce zamieszkania podaje zabytkową nieruchomość.

Luksusowa nieruchomość jako lokata kapitału

Eksperci wskazują, że aby luksusowa nieruchomość była dobrą inwestycją i nie traciła na wartości, tylko zyskiwała, z wielką starannością należy oceniać wybrany apartament. – Doskonała lokalizacja, niepowtarzalna jak w przypadku Złotej 44, świetny projekt spod ręki sławy – Daniela Libeskinda, funkcjonalne rozwiązania we wnętrzach, ale też jedyny w swoim rodzaju widok z okien – to bardzo ważne cechy luksusowej nieruchomości, która ma być trwałym składnikiem majątku – zachwala Rafał Szczepański, wiceprezes spółki BBI Development, która jest inwestorem Złotej 44.

Złota 44 to wieżowiec mieszkalny w warszawskiej dzielnicy Śródmieście. Obiekt o całkowitej wysokości został otwarty w marcu 2017 roku.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora