Centra handlowe

Wrocławskie centra handlowe a niedziele bez handlu – jak będą się bronić?

fot. Multi Corporation

fot. Multi Corporation

Już 11 marca pierwsza niedziela bez handlowania. Centra handlowe w różny sposób przygotowują się na wejście w życie nowego prawa. Część z nich wydłuży godziny pracy w inne dni – zwłaszcza weekendową sobotę i piątek. Są też takie galerie, które będą nadal w niedzielę otwarte – w części restauracyjnej, dozwolonej. 

Sprawę „strategii” galerii we Wrocławiu sprawdziła „Gazeta Wrocławska”. I tak – centrum handlowe Wroclavia od 9 marca będzie otwarta w piątki i w soboty od godz. 9. do 23. Pasaż Grunwaldzki i Magnolia Park będą otwarte w piątki i soboty o godzinę dłużej, czyli do 22. Centrum handlowe Arkady oraz Sky Tower będą otwarte w soboty w częściach gastronomicznych. Pozostałe wrocławskie centra handlowe nie podjęły jeszcze decyzji o sposobie działania w niepracujące weekendy.

Przypomnijmy, że zakaz handlu docelowo od 2020 roku będzie obowiązywał we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku – trzech przedświątecznych oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, czyli wtedy gdy sklepy organizują wyprzedaże. Zakaz nie obejmuje m.in. stacji benzynowych, piekarni, restauracji, sklepów na dworcach Za niestosowanie się do zakazu grożą grzywny nawet do 100 tys. zł.