Informacje dnia

Wrocławska siedziba intive pierwszym w Polsce biurem z autorskim rozwiązaniem autoryzacji wstępu opartym o rozpoznawanie twarzy

intive EVA

Biuro intive we Wrocławiu jest pierwszym biurem w Polsce, w którym zastosowano autorskie rozwiązanie – intive_EVA, umożliwiające dostęp do firmowego obiektu przy użyciu danych biometrycznych w postaci obrazu twarzy. Koncepcja oraz wdrożenie są dziełem polskich programistów intive – specjalistów z zakresu Machine Learning, głębokich sieci neuronowych, technologii identyfikacji obrazu oraz języka Python.

intive_EVA to innowacyjne, w pełni autorskie rozwiązanie identyfikacji twarzy bazujące na algorytmach przetwarzania obrazu.

„Potencjał rozwiązań w rodzaju intive_EVA jest olbrzymi. Precyzyjność naszego systemu sprawia, że śmiało można rozważać jego implementację w dużych przedsięwzięciach nastawionych na podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób bądź obiektów. Nowoczesne metropolie inwestują w technologie bazujące na identyfikacji obrazu, by zabezpieczyć imprezy masowe lub szkoły oraz inne instytucje publiczne. Nasz system może być użyty na szeroką skalę, jak również stanowić część tzw. „inteligentnego biura” takiego jak wrocławska siedziba intive” – powiedział Grzegorz Tymiński, pomysłodawca projektu intive_EVA, Head of Computer Vision w intive.

To nowatorskie rozwiązanie zostało zaimplementowane w biurze intive we Wrocławiu w lutym br. i od tego momentu pracownicy firmy mają możliwość wejścia do biura w znacznie prostszy sposób niż przy użyciu tradycyjnych kart magnetycznych.
intive EVA to efekt 12-miesięcznej pracy 10 programistów intive z Wrocławia, Szczecina, Krakowa, Poznania i Warszawy – specjalistów z zakresu Machine Learning, głębokich sieci neuronowych, technologii identyfikacji obrazu oraz języka Python.