rynek nieruchomości na wynajem

Wrocławska nieruchomość inwestycyjna City Forum z nowym najemcą na pokładzie

City Forum

Wrocławska nieruchomość inwestycyjna City Forum pozyskała nowego najemcę.

Rise.pl, polski operator przestrzeni elastycznych na wynajem, podpisał kolejną umowę najmu we Wrocławiu. Na powierzchni blisko 2 500 m kw. w budynku City 2 zrealizowanego w ramach kompleksu City Forum powstaną nowe biura serwisowane i przestrzenie coworkingowe. Właścicielem obiektu jest Grupa Echo-Archicom. Najemcy w procesie negocjacji umowy najmu doradzali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej Knight Frank.

 

Dziękujemy firmie Rise.pl za zaufanie jakim nas ponownie obdarzyła. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć ją w procesie wyboru nowej lokalizacji i negocjacji umowy najmu. Wrocław jest doskonałym miastem dla firm poszukujących nowych możliwości. Ma bardzo duży potencjał, a ostatnie lata charakteryzowały się dynamicznymi inwestycjami w rozwój infrastruktury. Z naszych obserwacji wrocławskiego rynku wynika, że od początku 2021 roku, pomimo ogólnego spowolnienia gospodarki w wyniku pandemii, aktywność najemców jest wzmożona. W III kwartale ubiegłego roku aż 65% całego wolumenu transakcji stanowiły nowe umowy,” – mówi Anna Patrzyk-Sperzyńska, Associate Director w Dziale Reprezentacji Najemcy w Knight Frank.

 

Wrocław podobnie jak Kraków to czołówka biznesowych lokalizacji w Polsce. Mamy bardzo dobre doświadczenie wyniesione z Krakowa i dostrzegamy bardzo duży potencjał biznesowy w stolicy Dolnego Śląska, dlatego zdecydowaliśmy się na wynajęcie drugiej już powierzchni w tym mieście. Biura Rise.pl zawsze lokujemy w wyjątkowych lokalizacjach, a wybór biurowca City 2 ze względu na wysoki standard wykończenia oraz zastosowanie proekologicznych rozwiązań był dla nas wręcz naturalny. Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni. Naszym zdaniem elastyczność umów najmu i samej przestrzeni jest bardzo istotnym elementem w dzisiejszych czasach. Dodatkowo z modelu flex coraz częściej korzystają duże, znane marki, a nie jak kiedyś wyłącznie małe organizacje czy start-upy. To nas utwierdza, że obrana wcześniej strategia jest właściwym kierunkiem rozwoju firmy,” – komentuje Piotr Augustyn, Prezes Zarządu Rise.pl.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora