Informacje dnia

Władysławowo najpopularniejszym kurortem wakacyjnym

Władysławowo
Jak wynika z danych portalu nocowanie.pl, Władysławowo to najpopularniejszy wakacyjny kurort na Pomorzu.

W badaniu udział wzięło 8 milionów użytkowników tego serwisu. Przyznali oni, że województwo pomorskie było najchętniej wybieranym kierunkiem wakacyjnego wypoczynku. Władysławowo wyprzedziło w tym rankingu Łebę, która zajęła trzecią lokatę. Pierwsze miejsce przypadło Zakopanemu.

Jak podkreśla Kamila Miciuła z portalu nocowanie.pl: Morze i góry to właściwie od zawsze dwa najpopularniejsze kierunki wakacyjnych podróży. Decydują o tym przede wszystkim walory turystyczne tych regionów. W przypadku miejscowości położonych nad polskim morzem są to również aspekty zdrowotne, świeże powietrze, jod, relaksacyjny szum morza. Region ten rozwija się bardzo mocno turystycznie, na pomorzu powstaje coraz więcej miejsc noclegowych i atrakcji dla turystów, które nawet mimo niepogody pozwalają miło spędzić urlop. Istotne jest również, że nie tylko Polacy wybierają ten kierunek podróży, ale staje się on coraz bardziej popularny również wśród zagranicznych turystów.

Władysławowo to kultowy nadmorski kurort, od wielu lat cieszący się powodzeniem wśród urlopowiczów.
Wśród miejscowości najpopularniejsze było Zakopane, jednak w pierwszej trójce wśród miejscowości znalazły się dwie pomorskie lokalizacje: Władysławowo (2. miejsce) i Łeba (3. miejsce).