Informacje dnia

Wiele firm wybiera na pracownicze programy emerytalne

DeathtoStock_Meticulous-09
Pracownicze programy emerytalne to dla przedsiębiorstw konieczność opłacania wyższej niż dotychczas składki za pracownika. Niemniej coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie.

Agnieszka Łukawska, dyrektor ds. programów emerytalnych  w firmie Skarbiec TFI wypowiedziała się na ten temat w wywiadzie dla agencji informacyjnej Newseria Biznes.

Jeśli wejdą, a nic nie wskazuje na to, żeby miały nie wejść w życie przepisy ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych, pracodawca będzie zobowiązany do prowadzenia takiego planu emerytalnego. Patrząc z tego punktu widzenia, skoro prowadzenie planu emerytalnego będzie obowiązkowe, to chyba dobrze jest zrobić taki plan, który najpełniej odpowie na oczekiwania pracowników, który jakoś wpisze się w organizację pracodawcy, żeby to nie było odfajkowanie obowiązku, bo skoro i tak pewne pieniądze trzeba wydać, to należy je wydać jak najlepiej.” – powiedziała agencji informacyjnej Newseria Biznes Agnieszka Łukawska, dyrektor ds. programów emerytalnych Skarbiec TFI.

Wielu przedsiębiorców woli założyć pracownicze programy emerytalne, ponieważ działają według znanych reguł.

Zgodnie z projektem ustawy o PPK najprawdopodobniej pracodawca, który będzie prowadził Pracowniczy Program Emerytalny, w którym składka podstawowa finansowana przez pracodawcę będzie równa co najmniej 3,5 proc. wynagrodzenia pracownika, nie będzie musiał tworzyć PPK, dlatego teraz jest tak duże zainteresowanie PPE, bo wielu pracodawców mówi „może nie róbmy PPK, wejdźmy w PPE”  wyjaśnia Agnieszka Łukawska.