Informacje dnia

Więcej klientów w centrach handlowych? Dostrzega to Port Łódź

Port Łódź[1]

Pandemia odpuszcza centrom handlowych. Port Łódź w maju br. odwiedziło niemal 40 proc. więcej klientów, niż w analogicznym okresie w 2020 roku.

Powrót centrów handlowych do formy dostrzegają również najemcy. Do grona najemców Portu Łódź dołączyły nowe marki.  Nowymi najemcami są Biedronka i Makalu oraz sieć piekarni „Z pieca rodem”. Po okresie wakacyjnym portfolio najemców powiększy się o HalfPrice oraz sklep CCC w nowej odsłonie.

Centra handlowe powoli wychodzą z pandemicznego dołka, jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że przed nami bardzo długi proces by chociaż częściowo odrobić straty powstałe w wyniku pandemii i lockdownów. Port Łódź z kryzysu nie wyszedł bez szwanku, ale w miarę obronną ręką, odnotowując najniższy w Łodzi spadek liczby klientów. Wpływ na to miało kilka czynników za które klienci bardzo nas cenią. Po pierwsze obecność sklepu IKEA, którego w większości nie obejmowały ograniczenia w działalności handlowej. Po drugie parking na ponad pięć tysięcy miejsc i szerokie alejki w pasażach, co gwarantowało poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas zakupów, szczególnie w okresach, gdy centra handlowe funkcjonowały w pełnym zakresie usług, ale w ścisłym reżimie sanitarnym – mówi Andrzej Cieślik, dyrektor Portu Łódź.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora