rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

White Star Logistics wybuduje nieruchomość inwestycyjną – park przemysłowo-logistyczny w Toruniu

7f35021318d4061ce107a369b77d3af8

White Star Logistics, wspólne przedsięwzięcie White Star Real Estate i Bain Capital Credit, przygotowuje kolejną inwestycję komercyjną.

W ramach współpracy ma powstać park przemysłowo-logistyczny. Obiekt ma być zorientowany na potrzeby lekkiej produkcji i zlokalizowany w mocno zurbanizowanej części Torunia. Nowe centrum przemysłowo-logistyczne powstanie we wschodniej części Torunia w bezpośredniej bliskości drogi ekspresowej S10. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach: pierwsza z hal będzie miała powierzchnię 27 186 m2, a hala B – 21 426 m2, czyli łącznie niemal 50 tys. m2.

Toruń obecnie bardzo szybko się rozwija, a atutem miasta jest na pewno dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Ratusz stworzył tam strefę inwestycyjno-logistyczną Toruń-Wschód, w której już działa kilku dużych operatorów logistycznych i rozwijane są projekty produkcyjne. Tworząc nasze projekty chcemy koncentrować się zarówno na dojrzałych rynkach, jak i takich, których perspektywy rozwoju są największe, stąd decyzja o inwestycji w Toruniu. Ten region ma szansę stać się wkrótce jedną z kluczowych dla biznesu lokalizacją, zwłaszcza że współpraca z lokalną administracją sprawia, że region jest atrakcyjnym miejscem dla tego typu inicjatyw” – mówi Bartosz Szewczyk, Managing Partner w White Star Real Estate.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora