rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

WGN pośredniczy w sprzedaży Oferujemy Państwu przepiękny pałacu z końca XVI wieku w Radoszewnicy koło Częstochowy

685-1
WGN Myszków pośredniczy w sprzedaży Oferujemy Państwu przepiękny pałacu z końca XVI wieku w Radoszewnicy koło Częstochowy.

Przedmiotem sprzedaży jest malowniczy pałac z końca XVI wieku zmodernizowany i rozbudowany w XIX wieku w Radoszewnicy niedaleko Częstochowy.
Pałac posiada plan zbliżony do litery U, której ramiona tworzą dwa skrzydła boczne. Wejście główne ujęte zostało w charakterystyczny portal z czterema kolumnami. Od strony ogrodu podobny portal posiada też półkolisty, wsparty na kolumnach taras.
Pałac otoczony jest obszernym, angielskim parkiem z urokliwym starodrzewem (lipy, kasztany, buki) z dużym stawem opierającym się o rzekę Pilicę.

Ten unikatowy pałac o powierzchni 940m2 po całkowitym remoncie posiada 3 sale bankietowe na ponad 130 osób, 2 królewskie apartamenty, 6 apartamentów (wszystkie z łazienkami) na pierwszym piętrze oraz pokoje na poddaszu. Dodatkowo budynek posiada 2 halle, jadalnie, salę kominkową, łazienki i kuchnie.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego obiekt wpisany jest do Gminnego Rejestru Zabytków. Aktualnie w pałacu organizowane są wesela i inne przyjęcia okolicznościowe.
Nieruchomość inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż za 6 000 000 złotych.