Konferencje

Webinar: „Niemcy, Austria, Szwajcaria – aktualna sytuacja i perspektywy rozwoju dla biznesu”

DeathtoStock_Meticulous-09
Santander Bank Polska we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, Polsko-Szwajcarską Izbą Gospodarczą oraz Advantage Austria zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze „Niemcy, Austria, Szwajcaria – aktualna sytuacja i perspektywy rozwoju dla biznesu”, który odbędzie się 18 czerwca br. w godz. 10:30-12:00.

Ze względu na trwającą sytuację epidemiologiczną na świecie, skutki wywołane pandemią koronawirusa są ciężkie do oszacowania. Analitycy jednak już przewidują, że spadki wzrostu gospodarczego będą gorsze od kryzysu z 2008 r. Jak niedawno wskazała też Kristalina Georgiewa, szefowa MFW: Wychodzenie z kryzysu ekonomicznego wywołanego Covid-19 zajmie światowej gospodarce znacznie więcej czasu niż początkowo zakładano. Jednak niektórzy na kryzys patrzą również jako na szansę do zmiany i rozwoju biznesu. O tym, jak ta sytuacja wygląda aktualnie na rynku niemieckim, szwajcarskim oraz austriackim oraz jakie są perspektywy, będzie można dowiedzieć się z bezpłatnego webinaru organizowanego przez Santander Bank Polska.

W trakcie wydarzenia eksperci postarają się odpowiedzieć na pytania:

  1. Jak wygląda sytuacja gospodarcza w Austrii, Niemczech i Szwajcarii?
  2. Które branże są szczególnie dotknięte pandemią COVID-19 i związanymi z nią utrudnieniami?
  3. Jakie są nastroje w firmach i w jakiej są one kondycji?
  4. W jakim zakresie firmy skorzystały ze wsparcia programów rządowych?
  5. Jak w tych krajach wygląda „odmrażanie” gospodarki?
  6. Jak przedstawiają się perspektywy bilateralnej współpracy handlowej?
  7. Czy Covid-19 zmieni charakter i rozmiar wymiany handlowej z Polską?

Panelistami webinaru będą: Piotr Bielski, Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych Santander Bank Polska, Johanna Breinesberger, Attaché Handlowy Ambasady Austrii,

Anna Nowakowska, Compliance Expert Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza, Leo Mausbach, Expert
Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

Dyskusję poprowadzą: Agnieszka Schütte, Manager, Biuro Bankowości Międzynarodowej Santander Bank Polska i Katarzyna Soszka, Rzecznik prasowy Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.