Informacje dnia

Vilda Park w poznańskiej dzielnicy Wilda przywitało nowych lokatorów

Nowi_lokatorzy_Vilda_Park
Vilda Park to osiedle realizowane przez BPI Real Estate Poland w poznańskiej dzielnicy Wilda. Inwestycja o nowoczesnym i otwartym charakterze przywitała ostatnio nowych lokatorów.

Inwestycja Vilda Park powstaje przy ulicy Droga Dębińska w Poznaniu. Osiedle znajduje się w klimatycznej dzielnicy Wilda, w pobliżu rzeki Warty.

Inwestycję Vilda Park charakteryzować będą różnorodne proekologiczne rozwiązania. Powstaną między innymi zielone dachy, na których zostanie zasiana roślinność. Do głównych korzyści zielonych dachów zalicza się gromadzenie wody deszczowej, oczyszczanie powietrza i zwiększenie bioróżnorodności w przestrzeniach miejskich. Z kolei na dziedzińcu powstaną ogródki przeznaczone dla mieszkańców do upraw roślin i warzyw. Będą one otwarte dla wszystkich, którzy lubią mieć dostęp np. do świeżych ziół.

W inwestycji Vilda Park powstanie łącznie 248 mieszkań o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń. W ramach projektu zaplanowano również kameralny budynek C, w którym przewidziano wyłącznie 18 lokali. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie ogródek lub przestronny balkon.