Informacje dnia

TXM konsekwentnie wdraża program restrukturyzacyjny

adeolu-eletu-38649-unsplash
Zgodnie z ustaleniami określonymi w programie restrukturyzacyjnym sieć TXM w sierpniu nie prowadziła już działalności zagranicznej, koncentrując się wyłącznie na sprzedaży krajowej. Łączne obroty sklepów dyskontowych w minionym miesiącu wyniosły w efekcie około 19 mln zł. TXM jest blisko zamknięcia kolejnych ważnych kamieni milowych w ramach wdrażanego programu naprawczego.

TXM zgodnie z planem wdraża program restrukturyzacyjny wypracowany wspólnie z firmą doradczą. Działalność na rynku słowackim została zakończona z końcem maja, a w Rumunii z końcem lipca br. W efekcie w minionym miesiącu nie było już w ogóle sprzedaży zagranicznej, podczas gdy w sierpniu ubiegłego roku stanowiła ona 3,7 mln zł. Narastająco za osiem miesięcy br. sprzedaż zagraniczna była niższa o 14 mln zł, czyli o 50% w ujęciu r./r.

– Osiągana przez TXM sprzedaż jest zgodna z naszymi założeniami. Konsekwentnie wdrażamy opracowane wspólnie z firmą doradczą rozwiązania restrukturyzacyjne. Jesteśmy jednocześnie blisko zamknięcia kolejnych ważnych kamieni milowych tego procesu. Obroty wypracowane w minionym miesiącu były wprawdzie niższe w ujęciu rok do roku, ale wynikało to przede wszystkim z ograniczenia powierzchni sieci. Dziś skupiamy się wyłącznie na rozwoju rentownych placówek oraz konsekwentnej zmianie asortymentowej – powiedział Tomasz Waligórski, Prezes Zarządu TXM S.A. w restrukturyzacji.

Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę TXM w sierpniu 2019 r. wyniosła ok. 19 mln zł, co oznacza spadek o 31% w porównaniu do sierpnia roku poprzedniego co jest analogiczne do spadku sieci które również wyniosło 31 %. W ujęciu narastającym sprzedaż zrealizowana przez Grupę TXM wyniosła ok. 166 mln zł czyli o 25% mniej niż w roku poprzednim.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora