Informacje dnia

Trójmiejski deweloper Torus ponownie tworzy zielony dywan

Tereny przyszłych nasadzeń, Nadleśnictwo Lipusz_fot. Maciek Wróblewski 02
W 2019 roku, jesienią, niemal 1500 osób odtworzyło 11 ha lasu na terenach Nadleśnictwa Lipusz dotkniętych nawałnicą w 2017 roku.

W nasadzeniach udział wzięli pracownicy trójmiejskich firm i instytucji. Nasadzono wówczas prawie 110 tysięcy brzóz, modrzewi, sosen i innych gatunków drzew. 16 października Torus organizuje kolejną edycję akcji „Do nasadzenia”, bo potrzeby związane z odtworzeniem ekosystemu leśnego wciąż są duże.
Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwach w Gdańsku zniszczonych zostało w różnym stopniu ok. 49 tys. ha lasu. W Nadleśnictwie Lipusz, które najbardziej ucierpiało w nocy z 11/12 sierpnia 2017 roku powierzchnia ta wyniosła blisko 18 tys. ha, w tym ok. 4,2 tys. ha to lasy zniszczone całkowicie.

– Dwa lata temu posadziliśmy 110 tys. drzew i… wciąż nam mało. W ubiegłym roku, z powodu pandemii nie udało nam się zorganizować kolejnej edycji akcji „Do nasadzenia”, ale w tym roku wracamy pełni energii i zapału do pracy. Cieszy nas, że zainteresowanie ze strony firm jest znowu tak duże i mam nadzieję, że ponownie przekroczymy założenia – mówi Monika Brzozowska, z-ca dyrektora marketingu w firmie Torus, organizatora akcji „Do nasadzenia”.

Organizator: TORUS
Partner strategiczny akcji: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku
Partnerzy: Euro Styl, Ergo Hestia, ISOC Group
Patroni medialni: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, outsourcingportal.eu, Outsourcing & More, ekologia.pl.
Uczestnicy: wakacje.pl, Refinitiv, DNV GL, Viterra, ERGO Technology & Services, Northvolt Poland, Thomson Reuters, Polski Związek Firm Deweloperskich, EPAM, Bayer, Ricoh, Lohmann Tapes, TORUS, EURO STYL, ISOC Group.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora