Informacje dnia

Tarasy Zamkowe wspierają lokalny ekosystem

Miodobranie w Tarasach Zamkowych (1)

Strefa wypoczynkowa na dachu Tarasów Zamkowych wzbogaciła się o nową, przyjazną środowisku atrakcję. Od końca czerwca w specjalnie wydzielonej strefie stanęły cztery ule, w których zamieszkało ponad 200 tysięcy pszczół. W dniu 21 lipca podczas pierwszego, oficjalnego miodobrania zebrano aż 66 litrów miodu!

Oficjalna inauguracja miejskiej pasieki Tarasów Zamkowych, połączona z pierwszym miodobraniem, odbyła się 21 lipca. Między godz. 12.00 a 16.00 wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć jak przebiega proces zbierania miodu. Podczas wydarzenia zawodowi pszczelarze opowiadali o ciekawostkach z życia pszczół oraz tajnikach produkcji słodkiego przysmaku. Dla dzieci dodatkowo przygotowano warsztaty plastyczne połączone z atrakcjami tematycznymi, takimi jak modelowanie z wosku czy produkcja własnych woskowych świec. Ilość zebranego miodu zaskoczyła nawet pszczelarzy, którzy zapowiedzieli, że w przyszłym roku można spodziewać się go jeszcze więcej, ponieważ łąka otaczająca ule jest idealna dla zbierających pyłek pszczół.

Pasieka na dachu Tarasów Zamkowych nie jest pierwszą ekologiczną inicjatywą spółki IMMOFINANZ, do której należy centrum handlowe. Rok wcześniej, w czerwcu 2017 roku, za sprawą firmy 250 tysięcy pszczół zamieszkało na dachu warszawskiego biurowca myhive Nimbus.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora