Informacje dnia

Szczyt World Built Environment Forum RICS – czwarta edycja

RICS WBEF 2019
Ponad 500 delegatów z branży budownictwa i nieruchomości, przedstawiciele rządów państw i świata polityki będzie dyskutować o tym, jak dokonywać świadomych i odpowiedzialnych inwestycji w ciągle zmieniającym się otoczeniu technologicznym i geopolitycznym podczas szczytu RICS World Built Environment Forum w Nowym Jorku.

Wydarzenie będzie odbywało się w dniach 13-14 maja br.

Gościem specjalnym tegorocznego Szczytu RICS będzie Parag Khanna, jeden z „75 najbardziej wpływowych ludzi XXI wieku” według Esquire, uwzględniony także na liście „Smart List” magazynu WIRED, autor głośnych książek „How to run the world”, „The Second World” oraz „The futur eis Asian”. Twórca słynnej już ‘mapy przyszłości’ zaprezentuje globalną perspektywę połączonych sił kształtujących współcześnie inwestycje w nieruchomości.

„W krajach rozwiniętych i rozwijających się miasta odgrywają coraz większą rolę w ogólnym poczuciu zdrowia, bogactwa i szczęścia mieszkańców naszej planety”, przekonuje Khanna. „W kluczowym w dziejach ludzkości momencie pilnie potrzebujemy innowacyjnego, ambitnego i holistycznego podejścia do takich kwestii, jak szybko rosnące populacje migrantów i zmiany klimatu, w których zarówno sektor publiczny, jak i prywatny, mają do odegrania ważne funkcje. Cieszę się z zaproszenia mnie w charakterze prelegenta na czwarty doroczny szczyt World Built Environment Forum RICS i z możliwości udziału w tej niezwykle aktualnej, globalnej dyskusji”.

Uczestnicy kolejnej odsłony szczytu RICS spotkają się w maju w Nowym Jorku aby poruszyć kwestie związane z przyszłością inwestowania w aktywa nieruchomościowe oraz tego, w jaki sposób wykorzystujemy nowe technologie do mobilizacji prywatnych inwestycji kapitałowych potrzebnych do zaspokojenia rosnącego globalnego popytu na nową infrastrukturę, nowe nieruchomości i odnowienie istniejących aktywów.