rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Szczecin przyciąga zagranicznych inwestorów

HT Konferencja
Szczecin, według Business Environment Assesment Study, dołączył do grona ośmiu miast w Polsce najczęściej wskazywanych przez potencjalnych inwestorów zagranicznych. Wysoką ocenę potencjału inwestycyjnego miasto zawdzięcza w szczególności bliskości Niemiec i krajów skandynawskich, dostępowi do europejskiej sieci autostrad, wysokiemu odsetkowi osób prowadzących działalność gospodarczą i prorynkowemu nastawieniu mieszkańców, a także jakości dostępnej powierzchni biurowej.

O tym, ze miasto ma duży potencjał inwestycyjny świadczy prężnie rozwijający się sektor BPO, który tworzą 43 centra usług outsourcingowych. Dzięki staraniom deweloperów, szczególnie w ostatnim roku, miasto przechodzi duże zmiany również pod względem infrastruktury biurowej. Długo oczekiwane inwestycje dostarczą w 2020 roku 23 tys. m kw. powierzchni biurowej. W 2021 roku, dzięki oddaniu do użytku najwyższego w Szczecinie budynku apartamentowo-komercyjnego Hanza Tower, infrastruktura biurowa miasta powiększy się o kolejne 3 tys. m kw.

W znajdującym się w centrum Szczecina 27 piętrowym budynku Hanza Tower, będzie największe w regionie, zajmujące 3 tys. m kw. Centrum Kongresowe. Lokale biurowe znajdą się na piętrach: 2, 3, 4 i 5. Na piętrze 4 będą to powierzchnie od 113 do 149 m kw., na pozostałych kondygnacjach – duże lokale biurowe o powierzchni ok. 600 m kw. Na piętrach 2 i 5 deweloper J.W. Construction może zaplanować, według potrzeb inwestorów, sale konferencyjne o zróżnicowanej powierzchni, nawet do 800 m kw.

Biura w budynku Hanza Tower są, z uwagi na jego położenie przy al. Wyzwolenia i dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej z każdej strony miasta, łakomym kąskiem dla najemców. Ulica, przy której powstaje budynek, zgodnie z zapowiedzią spółki Tramwaje Szczecińskie, przejdzie w przyszłym roku gruntowną modernizację. Po przebudowie będzie to wyasfaltowany pas autobusowo-tramwajowy. Na wysokości wieżowca powstanie nowy przystanek.

Nie bez znaczenia dla wynajmujących powierzchnie biurowe jest zaplanowana przez dewelopera powierzchnia usługowa. Lokale przeznaczone na handel i usługi, o łącznej powierzchni użytkowej 6 tys. m kw., rozmieszczone są na parterze i pierwszym piętrze. W projekcie przewidziano 17 funkcjonalnie zaaranżowanych, wysokich na 4 metry, przestrzeni o zróżnicowanych metrażach od 77 do 2309 m kw. Lokale na parterze zostały zaprojektowane tak, by były dostępne dla klientów z ulicy. Mają powierzchnię od 116 m kw. Znakomicie sprawdzą się jako sklepy wielkopowierzchniowe. Przygotowany pod gastronomię lokal ma powierzchnię 524 m kw., a znajdujący się na pierwszym piętrze, nadający się na klub fitness – 843 m kw. Centralnym punktem pierwszego piętra jest basen wraz z kompleksem saun do użytku mieszkańców Hanza Tower. Wokół basenu znajdują się mniejsze lokale usługowe o powierzchni od 220 m kw., które mogą zainteresować osoby świadczące usługi fryzjerskie, Nail SPA, Brow SPA a także kosmetyczki, masażystów czy nawet lekarzy, jak np. stomatologów. Większe lokale będą odpowiednie dla oddziałów banków czy biur podróży.

Łączna powierzchnia biurowa, konferencyjna, usługowo-handlowa i rekreacyjna wyniesie 11 tys. m kw. W wieży znajdzie się także 480 mieszkań. Na trzech piętrach podziemnych usytułowany jest parking na 403 samochody i 120 rowerów. Całkowita powierzchnia budynku to ponad 54 tys. m kw.

– Szczecin – stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, to miasto o strategicznym położeniu. Trzy międzynarodowe lotniska, jedno w Szczecinie i dwa w Berlinie, oddalone są od miasta zaledwie o 1,5 godziny jazdy samochodem. Tylko 12 km jest do granicy z Niemcami, 140 km do Berlina, 380 km do Kopenhagi. Wkrótce ekskluzywny kompleks handlowo-usługowy w budynku Hanza Tower stanie się atrakcją dla klientów z zagranicy, a także biznesmenów i inwestorów, którzy założą tu swoje biura – mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction S.A. – Wiemy już, że część powierzchni biurowej zajmą usługi prawne i medyczne.

materiał prasowy


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora