rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

Sprzedają teren po kopalni przy autostradzie A4

terenFirma WGN została wybrana wyłącznym agentem sprzedaży atrakcyjnego terenu inwestycyjnego po Zakładach Górniczych Trzebionka tuż przy autostradzie A4 na granicy miejscowości Chrzanów i Trzebinia w Małopolsce. Teren leży w odległości około 37 km zarówno od Krakowa jak i Katowic.

Bardzo dobra lokalizacja sprawia, że nieruchomość o powierzchni 80 ha ma wysoki potencjał komercyjny. Na działce zlokalizowany jest zrekultywowany osadnik poflotacyjny o podstawie ok.64 ha. Wierzchołek stanowi płaską powierzchnię ok. 20 ha. Wysokość osadnika to średnio ok. 60 m. Składa się on  z budowli ziemnej w formie wzniesienia górując nad terenami sąsiednimi. Osadnik usypany jest prawie z 38 mln ton ziemi i minerałów. Proces rekultywacji terenu został przeprowadzony.

Miejscowość Chrzanów należy do Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Działają tam takie zakłady, jak m.in. Valeo, produkującego lampy do samochodów oraz DanCake – przemysł spożywczy. Z kolei w sąsiedniej Trzebini funkcjonują strefy aktywności gospodarczej. Lokalne samorządy otwarte na współpracę z inwestorami sukcesywnie powiększają obszar objęty strefą.

Cena ofertowa nieruchomości to 80 mln zł.