Informacje dnia

Rynek inwestycyjny: Przestrzeń biurowa Instant i Compact Office rozwija się we Wrocławiu

DSC_8744
Grupa deweloperska Megapolis rozwija we wrocławskiej inwestycji Bielany Business Point przestrzeń nowych, elastycznych powierzchni. Dotychczasowe powierzchnie dostępne w tym systemie błyskawicznie znalazły najemców, co spowodowało, że spółka postanowiła przeznaczyć na ten cel kolejną przestrzeń biurowca, oferowaną w wariantach Compact i Instant Office.

„Rozwijany model wynajmu wpisuje się w dynamicznie rozwijający się trend na rynku biurowym. Oferujemy elastyczność, która nie jest dostępna w większości parków biurowych. Do tej pory standardem były umowy podpisywane na okres 5 letni, przy których po stronie najemcy przeważnie pojawiała się partycypacja w kosztach oddania biura pod klucz, czyli tzw. fit-out’u. Dla rozwijających się firm może to stanowić zaporę nie do przejścia, a w konsekwencji zmusza je do szukania przestrzeni w obiektach o niższym standardzie. My zmieniamy tę sytuację realizując model wynajmu w postaci Compact Office, w którym łączymy standard obiektu klasy A z elastycznością” – wyjaśnia Adam Pietkiewicz, Prezes spółki Megapolis.

Bielany Business Point przeznacza na ten cel 20% powierzchni. W ofercie dostępne są lokale o powierzchni biurowej od 30 do 200 metrów kw. Minimalny okres wynajmu to nawet 6 miesięcy. Nowe przestrzenie przygotowane są w dwóch wariantach: Compact i Instant Office.

Strefa Compact i Instant Office jest tak rozplanowana, aby zapewnić nowym najemcom łatwy dostęp do całej infrastruktury obiektu, jednocześnie zachowując swoistą autonomię infrastrukturalną – powierzchnia biurowa Compact Office ma swoje wyposażone zaplecze socjalne, łatwe strefy dostępu oraz salę konferencyjną. Adam Pietkiewicz: Tworzymy przestrzeń, z której będzie szybki dostęp do wind, sal konferencyjnych czy kantyny. Stawiamy na synergię i współpracę naszych najemców.

Bielany Business Point to pięciokondygnacyjny budynek, oferujący łącznie 12 tys. metrów kw. powierzchni biurowej. Obiekt zlokalizowany jest w odległości zaledwie ok. 15 minut drogi od wrocławskiego lotniska i w bezpośrednim sąsiedztwie węzła autostradowego, łączącego trasę A4 oraz liczne drogi krajowe.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora