Informacje dnia

Rusza budowa kompleksu biurowego Nowy Rynek w Poznaniu

Nowy Rynek Poznań - Skanska 3

Firma Skanska rozpoczęła budowę drugiego biurowca w ramach kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu. Nowa nieruchomość komercyjna powstaje w pobliżu Dworca Głównego i Starego Miasta. Docelowo na obszarze 3,8 ha powstanie zabudowa o różnych funkcjach i nowy miejski rynek – przestrzeń dostępna dla wszystkich, sprzyjająca spotkaniom, rekreacji i rozrywce.

W sierpniu zeszłego roku Skanska rozpoczęła budowę pierwszego biurowca o powierzchni ok. 25 tys. mkw. Drugi budynek dostarczy niemal 12 tys. mkw. powierzchni biurowej. Budynek, którego realizacja właśnie się rozpoczyna, zostanie oddany do użytku w III kwartale 2019. I etap składający się z dwóch obiektów biurowych zaprojektowała Maćków Pracownia Projektowa

– Skanska zrealizowała już na świecie kilka dużych i złożonych projektów łączących budynki biurowe, mieszkaniowe, hotelowe i kulturalne. Mamy przykłady takich inwestycji m.in. w Sztokholmie, Malmo i Bostonie. Teraz, po raz pierwszy w historii naszej obecności w Europie Środkowo-Wschodniej, realizujemy projekt o mieszanej funkcji na taką skalę. Nowy Rynek powstanie w miejscu, które warto przywrócić Poznaniowi i mieszkańcom – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny biurowej spółki Skanska.

Wszystkie budynki projektu Nowy Rynek będą ubiegać się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Oznacza to, że będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz nieposługujących się językiem polskim.

***

Nowy Rynek – kluczowe fakty i liczby:

Całkowita powierzchnia użytkowa: ponad 100 000 mkw.
W budowie: I budynek biurowy – 25 000 mkw. (zakończenie II kwartał 2019), II budynek biurowy – 12 000 mkw. (zakończenie III kwartał 2019)
Garaż pod I i II budynkiem dostarczy odpowiednio 267 + 125 miejsc parkingowych.
Certyfikacja: LEED Gold.
Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
Autor projektu architektonicznego dla dwóch budynków biurowych w budowie: Maćków Pracownia Projektowa


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora