rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Rusza budowa inwestycji Fort Służew w Warszawie

FS1

Na terenie jednego z fortów Twierdzy Warszawa – ursynowskiego Fortu VIII Służew 7 lutego 2017r. odbyło się tu uroczyste wbudowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego osiedla na granicy Mokotowa z Ursynowem.

Fort Służew będzie jednak nie tylko funkcjonalnym osiedlem. Po raz pierwszy w Warszawie deweloper zajmie się rekonstrukcją zabytku – Turret Development odnowi koszary szyjowe XIX-wiecznego Fortu Służew.

Fortu VIII Służew to jeden z fortów pierścienia zewnętrznego Twierdzy Warszawa (na którą składa się 28 obiektów). Został zbudowany w drugiej połowie XIX wieku. Zabytkowy Fort stał się inspiracją dla projektantów nowego osiedla.

Osiedle Fort Służew to zespół trzech nowoczesnych budynków o kaskadowej formie. Ceglane elewacje nawiązują do historycznych zabudowań Fortu VIII, a łukowe wejścia do klatek w przejściach bramowych, inspirowane są koszarami szyjowymi.

W zrekonstruowanych pomieszczeniach koszar szyjowych Fortu Służew powstaną lokale użytkowe. Inwestor gwarantuje, że rodzaj lokali nie będzie przypadkowy. Ubiegające się o nie firmy będą dokładnie selekcjonowane – tak, aby pasowały do charakteru zabytkowego obiektu, osiedla i potrzeb jego mieszkańców.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora